Meustracionet

Meustracionet

Pershendetje , desha te pys koheve te fundit kam pas çrregullime te meustracioneve gjithmon i kom pas 1 her ne muajt tash dy her edhe gjat tere veres ikam pas veq dy tri dit tash ma shum edhe me vonohen kit heren e fundit dhe e kam problem se pa mar parasysh cillen dit gjat kohes qe jam me cikel me u pastru me ndalohen nuk di qka te bej per shkak se nuk muj me nejt ashtu pa pastru aq sa me zgjatin edhe arsyja qe gjat veres mkan zgjat 2 3 dit u kon kjo qe jam pastru

         

Një koment për “Meustracionet”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Cikli normal menstrual llogaritet cikli në qdo 28 ditë me plus,minus shtatë ditë ,me kohëzgjatje 2-7 ditë.ju jeni ne kufi të normales,prandaj ska nevojë për brengosje.Higjiena preferohet të mbahet pamvarësisht që mund të ndikon ne kohëzgjatje.Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: