mestruacionet

mestruacionet

kur kam qen me e re ne moseh 10 vjeqare kam pasur nje proplem te madh jam qkyer ne vete me bicikel me kan kep me tre pej po sme kan tha sen qe e ke hup virgjinitetin a esht e munder qe e kom hup virgjinetetin

         

3 komente për “mestruacionet”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Krejt kjo mvaret se ku je lenduar dhe ku je qepur,prandaj ne mvarshmrei prej regjionit ku je lenduar eshte e lidhur edhe virgjiniteti.Dr Premtimi

  2. ??? says:

    a ke pasur gjakderdhje, kur ishe ne moshen 10 vjeqe dhe qe je qkyer ne vete ne biciklet? sepse nese po kjo tregon qe nuk je e virgjer, sepse ne rastet e humbjes se virgjerise ke gjakderdhje ndodh edhe te mos kesh por ne raste kur himeni eshte elastik, keshtu une mendoj.

  3. Doktori says:

    Masturbimi ėshtė njė aktivitet i shėndetshėm dhe i rekomandueshėm. Masturbimi bėhet duke futur gishtat ose objekte tė tjera nė vaginė, ose vetėm duke pėrkėdhelur klitorin. Nuk ka rėndėsi ēfarė bėn, rėndėsi ka qė me masturbimin tė arrihet orgasma dhe tė zbatohen rregullat e higjenės kur masturbon. Seksi nė telefon ėshtė shumė i pėrhapur dhe shumė ēifte qė jetojnė larg kėtė e pėrdorin. E keqja e tij ėshtė se harxhon shumė para, kur ekzagjerohet.Nė qoftė se ke futur gishtat nė vaginė, ka shumė mundėsi qė ta kesh shkatėrruar himenin. Por po qe se himeni yt ėshtė shumė elastik edhe mund tė mos jetė dėmtuar. Duhet tė dish se himeni nuk shkatėrohet vetėm nga marrėdhėnia seksuale. Ai shkatėrohet kur vendos njė tampon pėr menstruacionet, kur bėn sparkatėn, kur hypėn nė kalė ose nė pemė, pra ka shume arsye pse hymeni shkatėrohet. Nė qoftė se himeni ėshtė shkatėruar ashtu sic e pershkruan ti, unė them se ti je psikoemocionalisht njė vajzė e virgjėr. Kjo ka rėndėsi ta ndjesh veten tė virgjėr. Virgjėria teknike nuk ka shumė rėndėsi, kur siē tė thashė, himeni shkatėrohet pėr arsye tė ndryshme dhe nga ana tjetėr kur gra qė kanė bėrė jetė seksuale tė rregullt, mund ta kenė himenin tė paprekur, nga qė ai ėshtė shumė elastik.Konkretisht, e ke shkatėruar ose jo himenin tėnd? Kėtė do ta thotė doktori qė do tė tė vizitojė. Unė tė them mos u shqetėso.Tė uroj shėndet e fat.Doktori.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: