MESIMI

MESIMI

Psee breee spo muna me u koncentru ne mesimi kamos me shkojn met veq te msimi sum shkojn kurr pse e du ni pergjigjje….????

         

2 komente për “MESIMI”

  1. Mr. Sci. Arta Hyseni Zeqiri - Psikologe says:

    PershendetjeTheksoni qe nuk mund te jeni I koncetruar. Por koncentrimi ka me shume se nje arsye qe ndodh. Juve ju ka ndodhur koheve te fundit apo keni pasur veshtiresi qe nje kohe. Sidoqfote, perpiquni qe te formoni nje orar te caktuar te mesimit. Filloni me nje orar me te shkurtuar dhe vleresoni qe ne keto moment keni vetem per mesim. Dita eshte e gjate, mund ta mendoni per diqka tjeter edhe ne kohe tjera, keshtu qe formoni nje orar dhe te jeni te vendosur ne ate se a deshironi te mesoni dhe qka eshte e dobishme per ju mesimi. Po qe se keni arsye me te veshtira qe po ju pengojne te relazoni procesin e te mesuarit atehere mos hezitoni ten a pershkruani ne menyr eme te hollesishme.

  2. embel says:

    une kamos i qoj met veq te mesimi smuna kur jo tu lexu tu lexu me shkojn meet kmaos kajher nervozona pse jo veq ne mesim spo me shkojn meet ndonjeher mendoj per hallat ndojeher per shoqeri ndonjeher per prinderit por kurr tek mesimi propleme ne familje skoom veq sid spo muna me u koncentru mem myt se smuan nuk um shkoj met te mismi menci ni mesim e mesoj 1 jav duhet me lexu per me mesu ni mesim e le ma ma shum e kur po pytna kur po qona me u pyt krejt senet i harroj prej tutes nje her me ka ndodh me ka raa te fikt ne shkoll me ka qu arsimtarja me spjegu mesim po un e kom dit po pres tutes se kum than aq shum u tutsha se thojsha mos pom hup e po ma qet 1 tani me ra te fikt e tash gjith kur te me pysin tutna mos po ndodh apet qaj rast mos pom bjen te fikt ..ju lutem me ndihmoni …

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: