Me ktheni pergjigje

Me ktheni pergjigje

Jam 20 vjet dhe ne situata stresuese vecanerisht kur ngas makinen dhe bej ndonj gabim ose kur punoj me pacienta n shkoll (stomatologji) me skuqet lekura dhe behen si harta harta n gjoks dhe n qaf
Cfar esht kjo?

         

Një koment për “Me ktheni pergjigje”

  1. Erduan Kllobucishta says:

    Pershendetje,

    Shiko, se pari njehere, mendoj se duhet te beni ndonje ekzaminim mjeksor per te pare se si eshte gjendja juaj shendetsore dhe mos ndoshta ka ndonje shkak biologjik. Se dyti, cdo pune qe te besh beje me vetbesim, ndonjehere ne stresohemi ngaqe na mungon vlersimi per veten. Te kisha sugjeruar qe te largohesh sa me shume situatave stresuese. Gabimet jane normale ne cdo profesion dhe ne cdo situate, sepse ne prej tyre mesojme. Andaj mos u ndje keq ne momentet kur ti gabon dicka apo nuk ndjehesh mire. Njeriu sa me shume ushtron nje profesion ai me shume behet i forte ne te.

    Cdo te mire,
    Erduan Kllobucishta

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: