Masturbimi

Masturbimi

Pershendetje jam nje djal 23 vjec.porblemi esht me masturbimin.dmth sa her qe masturbohem ate dite do jem shum i lodhur sdo kem energji .do kem vishje syri do jem me nerva gjith diten..nuk e di se me para nuk e kisha ket problem po tash ka 1 vit..faleminderit

         

Një koment për “Masturbimi”

  1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

    Masturbimi ka efekte pozitive mirepo nese teprohet me masturbim ka disa efekte negative nder te cilat eshte edhe lodhja dhe pergjumja pas masturbimit, humbja e kalciumit dhe proteineve te trupit, dhimbjet e barkut (nga aktivizimi i muskujve te penisit dhe dyshemese se pelvikut gjate masturbimit dhe gjate vet aktit te ejakulimit), ulja e ndjeshmerise gjate prekjeve te partneres deri te renia e potences gjate seksit te vertete, ndjenja e fajit, ankthi, depersonalizimi deri ne depresion. Per te terhequr sa me shume vemendjen nga masturbimit ju kisha propozu qe ti ikni shiqimit te filmave pornografik, provoni te mireni sa me shume me lexim, aktivitete sportive, te ndegjoni muzike sa me relaksuese, te ushqeheni shendetshem, te bini ne gjume me kohe dhe te shoqeroheni sa me shume me shoket tuaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: