mastrubimi tek femrat

mastrubimi tek femrat

nese nje femer mastrubon po nuk fut ne vagin asgje..vetem stimulon muskujt ose ferkon vaginen me nje top te but ose fut tre pal qorape ne nje a eshte e mundur te humb virgjinitetin…me rrespekt eli

         

36 komente për “mastrubimi tek femrat”

 1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

  Masturbimi me prekje apo ferkim si thuani ju,i organeve gjenitale te jashtme por pa depertim ne mbrendi te vagines nuk humb virgjinitetin.Dr Premtimi

 2. Dr. Ilir Miftari says:

  Pershendetje, ju duhet te beni  nje kontroll dhe fotografim per te pare mosjane te mbyllura rruget spermatike.Dr.Iliri 

 3. Doktori says:

  Masturbimi ėshtė njė aktivitet i shėndetshėm dhe i rekomandueshėm. Masturbimi bėhet duke futur gishtat ose objekte tė tjera nė vaginė, ose vetėm duke pėrkėdhelur klitorin. Nuk ka rėndėsi ēfarė bėn, rėndėsi ka qė me masturbimin tė arrihet orgasma dhe tė zbatohen rregullat e higjenės kur masturbon. Seksi nė telefon ėshtė shumė i pėrhapur dhe shumė ēifte qė jetojnė larg kėtė e pėrdorin. E keqja e tij ėshtė se harxhon shumė para, kur ekzagjerohet.Nė qoftė se ke futur gishtat nė vaginė, ka shumė mundėsi qė ta kesh shkatėrruar himenin. Por po qe se himeni yt ėshtė shumė elastik edhe mund tė mos jetė dėmtuar. Duhet tė dish se himeni nuk shkatėrohet vetėm nga marrėdhėnia seksuale. Ai shkatėrohet kur vendos njė tampon pėr menstruacionet, kur bėn sparkatėn, kur hypėn nė kalė ose nė pemė, pra ka shume arsye pse hymeni shkatėrohet. Nė qoftė se himeni ėshtė shkatėruar nga gishtat, unė them se ti je psikoemocionalisht njė vajzė e virgjėr. Kjo ka rėndėsi ta ndjesh veten tė virgjėr. Virgjėria teknike nuk ka shumė rėndėsi, kur siē tė thashė, himeni shkatėrohet pėr arsye tė ndryshme dhe nga ana tjetėr kur gra qė kanė bėrė jetė seksuale tė rregullt, mund ta kenė himenin tė paprekur, nga qė ai ėshtė shumė elastik.Konkretisht, e ke shkatėruar ose jo himenin tėnd me gishta? Kėtė do ta thotė doktori qė do tė tė vizitojė. Unė tė them mos u shqetėso.Tė uroj shėndet e fat.Doktori.

  1. Anonim says:

   Doktor desha te ju pyes pse femrat kur masturbojn eksitohen por orgazma ju vie shpejt dhe mbarojn shum me shpjet sesa meshkujt.Edhe a ka zgjidhje per keso rastes?

  2. Ade says:

   Nuk mastrubohem shpesh madje kjo ishte hera e dyte , kam vene re gjak kaf mos ndoshta kam humbur virgjerine time ,jam vetem 17 ,gjithashtu permend e faktin se jm pas periodash mbase njollat jane prej tyre …nuk di cfare te mendoj

 4. Dr.Romina says:

  A eshte e demshe te manstrubohesh ne kete moshe ,,,,dhe a eshte e demshme ne qofte se  une e bej kete por nuk fus gje ne vaginen time ,,a jund te shkaktohet ndonje semundje,,ju lutem me ktheni pergjigje shpejt se me duhet patjeter,,ME RESPEKST DR ROMINA

 5. mafusin says:

  shoh video seksi dhe me ndezin keq fare per sex te shpejte cfare te bej qe te ngelem e virgjer por edhe te shuaj epshin

 6. erz says:

  dr premtim nese esht ashtu siq thua ti ateher pse nga vagina del nje lloj lengu ose mestruacione te bardha a mund te jet kjo ndonje shenh negative..me respekt era

 7. Anonymous says:

  Pershendetje doktor, jam lili prej dy muajsh jam ndar nga i dashuri ,kam sh deshire seksuale masturbohem nga jashte por prap nuk me iken kjo deshire ju cfare me sugjeroni?Faleminderit.

 8. cuni says:

  ckemi doja te dija pse nuk me del sperma kur i bie me dor

 9. e vetmuara says:

  shpesh kam deshire dhe mastrubohem me jastek pa fus gje brenda dua te di a jam e virgjer

  1. une says:

   sic e tha dr. me siper duke u ferkuar mbi dicka ne koken e divanit ose etj etj edhe duke e prekur vaginen me dor nuk e humbet virgjerin por ama duke futur objekte nga me te ndryshme ka gjasa qe po ndaj bej shum kujdes 🙂 un jam masturbuar duke u ferkuar nja 3 4 her tashi e kam len nuk e bej me asnjeher se jam penduar :/

 10. vipi says:

  a esht i demshem mastrubimi apo jo??

 11. 1 vajzz says:

  a mundesh mem treguu nese i dashuri te prek me gisht te bon mastrubim mbas 1 ore ke pak gjakderdhjee po nuk kam dhimt vetem djegsim …. a jam e virgjer…

 12. durimi says:

  ate ben keq mastrubimi

 13. ariola says:

  Pershendetje ju lutem me ndihmoni,un gjat kohes se vajzeris kom mastrubu nga jasht pa fut asgje ne vagin, mirpo problemi qendron se pasi jom martu un nuk ndjej knaqesi kur kom kontakt intim me burr nuk e arrij asniher at knaqesin e duhur dhe detxrohem prap te mastruboj ju lutem pse me ndodh kjo a duhet ta bej ndonje kontroll qe te kem knaqesin me burrin tim e jo te detyrohem te mastruboj ju lutem me keshilloni

  1. timi says:

   po dhe une ashtu jam

 14. Rina says:

  Pershendetje, une jam nje vajze ne vit te pare gjimnaz,para nje viti kur po manstruboja fut nje objekt ne form penisi ne vagine por qe ishte e holle, kjo nuk ishte hera e pare per mua po qe me doli pak fare gjak, dua te di ne jam e virgjer apo jo? Dhe dicka, mastrubohem rregullisht, gje e mire apo e keqe?? Flm, res :)

  1. Mine says:

   Mastrubimi eshte perfket

 15. learti says:

  kam ber seks, jam vetem 16 vjeqar, dhe jam derdhur ne vagin, tani e dashura po behet merak, qfar mund ti ndodh ?

  1. Amar says:

   Hajde hajde hallall plako 16 vjec ti bon sex epo mka nodh dhe mu kjo gj dhe tnjejten pytje kam bo nj dr mka thon se nese ishte ne kohen e evolimit e dashura ka shm munci tket ngel shtatzan

 16. Ske pse e din says:

  Ka gje nese mastrubohesh me lapsa ne vagine?? Ka ndonje semundje?

 17. virgjeria says:

  jam një femer 16vjet . Qdo dit mastroboj . Kam ndegjuar qe ne fejen islame eshte haram mastrubimi un po thujse qdo dit pe boj se po kam nevoj po ndjej knaqesi. Un nuk di qka me bo . hiq.

 18. dini says:

  Pershendetje doktor kom qen i martuar por jom nda qe dy muj kom ni djal 1 muj.nje dit u ketheva prej pune gruja ish pastru pushova pak dhe hyra te pastrohem edhe une ne kabine e dushit gjeta sperm nuk e di nga erdh ajo sperm prej ati momenti me kapen dyshimet tek gruja dhe u ndava dashta me dit a bera ndonje gabim qe u ndava ajo te lutem me trego per ket pun ma shum

 19. el masturbator says:

  Pershendetje.masturbohem rregullisht 6 here ne dite(2 here per vakt).keto vitet e fund it ka filluar the me dhembe shume penisi.herein e fundit gjate aktit the masturbimit me dolingjak

 20. lali says:

  Desha te di Mastrubimi eshte i demshem apo jo

 21. tina says:

  Pershenderje zoteri doktor jam nje vajz 16 vjeqare dha masurbohen qe 2 vjet radhazi kishe vetem kruarje mas masurbimit por tani mas masurbimit del nje leng i bardh..shqetsohem shum per kete ? edhe pse asnjeher skam futur asgje ne vaginen time 😞

 22. Bukuroshja says:

  Une jam 17 vjec qe nje muj qe masturbohem pa futur asgje ne vagin thjesht duke i hipur nje jasteku e shuaj epshin a eshte e demshme kjo dhe a mundet te mos jem e virgjer tani?

 23. Anonymous says:

  Jam androkliu nga Tirana .Kryej seks me bashkeshorten , por ka raste qe nuk arrij ne orgazem megjithese e filloj me qejf seksin .Pa arritur ne orgazme me ulet penisi . ngelem i ofenduar tek gruaja . mbas nje kohe 10_ 15 min mundohem te kryej seks me veshtiresi , per te mos qene i turperuar .
  Ju lutem zoti doktor me sqaroni brenda mundesive pse shpesh deshtoj per arritje ne orgazme , ? Jam ne merak ndaj pres pergjigjen tuaj per shqetesimin
  Respekte prej meje . MOSHA IME 65 VJEC .

 24. Meli na says:

  a humbet virgjeria duke kry vetm 1her mardhenie??

 25. adelina says:

  a e shte i demshem masturbimi

 26. vajza misterjoze says:

  a eshte i demshem mastrubimi

 27. Era says:

  pershendetje a prishet virgjiniteti veter duke ferkuar vaginen pa futur gishtat ne brendesi te vagines she a eahte i demshem mastrubimi nese e praktikojm nje her ne jav ju lutem ktheni pergjigjie

 28. Spo duhet says:

  Jam 19vjece, dhe kam 2vite lidhje..e duam shum nj-tj e sidomos ai mu..cdo her qe rrinim bashk kishte deshir te madhe te kryenim mardhenje..dhe cdo her u eksitote shum dhe para nje jave kryem mardhenje vtm nje her dhe humba virgjerin..pastaj ai nk ishte me i eksituar si heret tjera dhe heren e dyte qe filluam te kryejm serisht nuk ju qonte..ai thot se kur e don shm ni person kshu ndodh. Dua nje prgj pse mund tket ndodhur kjo gje?

 29. Ajo ajo says:

  Pershendetje.Jam 18 vjec kam nje lidhje 2 vjecare dhe me partnerin asnjeher nuk kaloj orgazem por vetem kur masturbohem.
  Un cdo here pasi masturboj me duhet te shkoj me urgjenc ne tualet.Dhe kjo gjendje me vazhdon per disa dite me rradhe.E theksoj se me ndodh vetem kur masturbohem.
  Flm nese mund te me ndihmoni me nje pergjigje

  1. admin says:

   Pershendetje,
   Faleminderit qe na ke shkruar.
   Per te marre pergjigje ne pyetjen tuaj nga nje ekspert, ju lutem te shkruani tek rubrika “Pyetje e re”, ku duhet te perzgjedhni gjinin, moshen dhe nje pseudonim/titull te pytejes, sipas te cilit e gjeni pastaj pergjigjen tuaj ne webfaqe.
   Gjitha te mirat,
   Stafi Nukjevet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: