Marramendje

Marramendje

Pershendetje , ju pergzoj per faqen nukjevet / dhe qe po qendroni me ne ALL-AHU ju ndihmoft .

Desha te ndaj nje shqetsim me ju ,jam 23 vjeqar , gjdo dit hulumtoj ne internet sidomos n faqen e juaj , gjeta nje koment timin ne vitin 2014 per nje shqetsim qe hala sot e kam dmth 5 vite qe vuaj , Kam qen gjithmon nje djal me humor , gjdo njeri e bojshe te buzqesh si te them shpirtin e artistit sinqerisht , kam prirje per humor , dhe kam deshir qe njerzit te buzqeshtin me batutat e mia , te tjeret me shohin mire sepse paraqitem gjithmon mire , jam njeri pozitiv , mendoj pozitiv ,por 5 vite une vuaj nga nje gje ,kam plogeshti gjat gjith kohes ,ndihem i lodhur ,dhe gjat 5 viteve un jam munduar te aktivizohem , kam punuar dhe kam ushtruar fitnes , por koh pas kohe edhe me i lodhur ,dhe pas 5 viteve , ne pun me ndodhi qe pata ngerq ne duar ,frymarrje te veshtirsuar , djersitje,marramendje , rrahje te shpeshta te zemres , pas ketyre shqetsimeve ,bëra analizat e gjakut deri me te thellat , gjithqka me doli mire ,pasta EKG/ me doli mire/ pastaj ultrazerin veshke pankreas etj/ me doli mire/ per marramendje me drejtuan te neurologu / aj me beri EEG / dhe ajo mir me dul/ pastaj thash kam deshir edhe Ct e kokes / tha ok m tregoj ku ta bej ,e bera edhe ct me doli mire ,per shqetsimin e syve,u drejtova te mjeku per sy, Dr Ymer Cavolli peje, aj m tha nuk ke probleme , pasi kam disa njolla ne sy te zeza qe me.levizin gjat gjith kohes ,dyshoje mos kom problem me zemer , bera incizimin e thell te zemres m tha e ki tip top zemren ,perveq rrahje te shpejta te zm ne EKG me dolen, por nuk ka ndonje prb me kan then ,Pastaj kam shkuar te psikiatri , aj me dha nje terapi te leht sepse dyshova mos kom probleme mendore ose depresion ,mi dha disa qetsusa per 2 jav ,por nuk isha aq i sgqetsuar sa ti perdor me shume, pra per ngerqe ne duar dhe lodhje , marramendje hulumtova ne internet , pash qe jan simptoma te vitamines D , dhe e bera analizen , me doli shum e ulet (7.7) per 5 muaj jam tu perdor injeksion si dhe hapa calciD 800iu slqe shkrihet n uj per vitamin D dhe kalcium, pasi qe edhe kalciumi ult m kisht dal 1.76, , qe 5 muaj ka arritur vitamina D te rritet (20) vlera minimale osht 30, kalciumi mu ka rrit 2.0 te vlera minimale . Shqetsimi qe po ma gryn shpirtin dhe po mundohem qe gjdo dit te jem mir , te shtyhem me veten time por spo mundem , pasi kam marramendje gjat te ecurit si dhe plogeshti, gjat gjith kohes , vitamina ka arritur sado pak , lodhja a duhet te qendroj akoma apo si eshte puna , un jam lodh me mjek e ke nga ngarkesa psiqike je per psikiater , sinqerisht nuk jam , skam mendime te kqija se tek e fundit te gjith do te vdesim nje dit , por sa do te jem gjall dua qe te jetoj mir , dhe te kujdesem per shendetin tim , me ndihmen e te tjerve , un shpresoj qe do e gjej ilaqin qe po e hulumtoj . Hala kam lodhje,marramendje , djersitje,me vjen per te vjell gjdo dit ,njolla ne sy, dhe dhimt nuk kam askund , dmth gjdo kontroll e kam bere gjandrat m kan dal mire , zemra mire, analizat e gjakut, EEG/EKG/CT/, vitaminen D ultrazerin. Kontrollen per sy. Kush do me ndihmoj pse vazhdojn akoma kto simptoma.

         

2 komente për “Marramendje”

 1. Dardan Kocinaj says:

  Pershendetje,
  Ju nje pjese te madhe te ekzaminimeve i pasket kryer. Ju kisha rekomanduar qe permes Mjekut Familjar te realizoni ekzaminimin e EKG Holter 24h dhe EKG Stres Testin. Poashtu ia vlene te testohen hormonet T4 dhe TSH per ndonje çrregullim eventual te gj. Tireoide. Pas ketyre sa i perket vit D eshte mire qe te udshqeheni shendetshem, produkte te qumshtit, te angazhoheni me aktivitet te rregullta fizike (nese lejohet nga Kardiologu) dhe rrezitje e kujdeseshme ne diell me mbrojtes adekuat per lekure dhe poashtu duke iu shmangur oreve te mesdites.
  Gjithe te mirat,
  Dr.Dradan Kocinaj

 2. Dea says:

  Pershendetje ty qe e ke shkru problemin ton edhe un kom marramendje qeshtu si ti shumicen e kohes deshta me te pyt ket marramendje a e ki nonstop amo veq naj dit e te largohet apo qysh edhe un jom shum ne hall

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: