Lukthi

Lukthi

Pershendetje stafit! Jam 23 vjece, kam probleme me frymemarrjen me ngushtohet gjyksi me rrah zemra shpejt dhe nganjeher me ngadalsohet frymemarrja. Ne kete gjendje jam qe 8 muaj. Mjeku vazhdmisht me thot qe e kam prej anemis ndersa tani e nderrova mjekun me thote qe nuk je anemike analizat e gjakut dhe EKG ka dal shume mire me thot qe prej lukthit. Ju lutem dua te di a e kam prej lukthit kete problem edhe pse ky mjek nuk me kontrolloj vetem me dha barna Bedoxin dhe Eglonyl. Qfare te bej? Faleminderit per ndihmen. Pres me padurim pergjigjen! Shendet..

         

Një koment për “Lukthi”

  1. Dardan Kocinaj says:

    Zemra si organ nuk reagon vetem nga peoblemet me te por edhe ndaj ngacmimeve jashta saj. Sidomos pozita e saj me strukturat e organet por edhe sistemi i perçimit te impulseve bejne qe ndonjehere shqetesimet me organet e tretjes edhe mekanikisht te reflektohen me shqetesime ne zemer. Normalisht qe ju duhet te kontrolloheni nga mjeku familjar e pastaj ai te ju udhexoj per specialistin e caktuar, analizat dhe ekzaminimet plotesuese per diagnostikim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: