lipoma

lipoma

Pershendetje:kam nje vajze 4 vjece qe jan shfaq disa lipona nen lekure dhe nje e madhe ne bark brenda esht zgjeruar komplet ne pjesen e barkut deri tek veshkat.ju lutem te me ktheni pergjigj .a jane te rrezikshme nese ato hapen deri ne melci ose mushkri.ka dy vite qe jane shfaqur nuk ka dhimbje.ju pershendes stafi nuk je vet..

         

Një koment për “lipoma”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Kris, nuk ka arsye te frigoheni, lipomat jane formacione cistike qe per permbajne yndyre. Lajmerohuni te kirurgu i femijeve, ato zakonisht operohen me anestezion lokal.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: