lindaa

lindaa

pershendetje deshta te pys mjekun gjinekolog per perioda te shpeshta menstruale.ka ndoshta dy vite qe kam perioda te shpeshta menstruale 18 deri ne 20 dit pas dites se par te menstruacionit te fundit. dhimbje nuk kam apo ndonje shqetsim tjeter,jam vizituar edhe te mjeku kam perdorur ciclo-progynova tableta per dy muaj por nuk kan pasur efekt. pres pergjigjien tuaj. Faleminderit paraprakisht !

         

Një koment për “lindaa”

  1. Elida Gjata says:

    Pershendetje. Nuk mund te arrij ne nje konkluzion te sakte vetem me keto qe me ke thene. Duhet ditur si ka qene cikli dhe si eshte bere; 18-20 dite nga dita e pare fillojne si njolla kafe, pastaj shperthejne apo fillon si hemoragjia e ciklit; nese kryen mardhenie apo jo; nese ke bere vizite per te pare qafen e mitres apo jo; nese ke ndonje cregullim endokrin (tiroide psh) apo jo…. Pra, nuk mund te ve nje diagnoze ne internet. Patjeter te duhet te shkosh te mjeku, ku te merret nje historik i detajuar, te behen kontrollet dhe analizat perkatese, pastaj te arrihet ne nje diagnoze. Dite te mbare

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: