lidhja

lidhja

Mirmbrema un jam 19 vjeqe nga prizreni po ju shneoj pasi edi qe kjo faqe ndihmon te rinjet qe te shqarojn ose se paku ti ndihmoj per me tej..
tani edhe un jam po ajo qe kam nevoj per mendimin ose keshillen tuaj nuk di kujt ti tregoj se pari qe te marr vendimin per veten po mundohem te shpjegohem sa me mir arsyeja qe ju shenoj eshte lidhja qe jam jam e lidhur me nje djal qe nje koh te gjat njihemi shum mir dalim rrall shkaku punes ddhe shpesh kur ka pushime ai me ka hyr ne zemer edhe une e dua me zemer por nganjeher mendoj se vetem me shfrytezon por keto pastaj i harroj kur tregon kujdes per mua por e keqja e tij eshte qe me mban te mbyllur ska besim ne mua xhelozon shum per arsye tkota ne fillim te lidhjes edhe pse shkaku i perlamjeve u bene qe un kur lidhem me nje person shum kkur me pyet tregoj gjith historin time femijrin ai sot e perdor kunder kam pasur nje femijri te palumtur mjerueshme qe ma shkatruar ne shpirt per gjitha keto kan qen prindrit dhe jeta qe na dhuroi zoti e falenderoj sepse ishte nje provoj madhe por kjo qe me lendon eshte qe sot me te dashurin ku un vendosa ta pyes ate kur do qe te fejohemi ose te tregoj familareve te mi ssepse sdua qe te luaj me shum me kohen se paku te jemi te sigurt qe mos te perqeshemi nga te tjeret kur me shohin me te nese nuk esht dakord te perfundojm sa su be von fatin te gjej po kur i hyra temes ai me tha qe nuk i dua familjen tende nuk dua as te shoo ata te kam thene qe do te marr pa fejes ose martes veq ne shtepi keshtu me tha sot kur e pyeta me erdhi shpirti tek fyti mendoja se po ti jipja koh ndoshta do ndryshonte mendim por jo aspak i thash se pse nuk mendon per mua se paku nese me do a nuk kam karakter apo deshira jet endrra me tha qe vendos sa sesht von porr nuk mendon se perveq se nuk eshte von ai me mori zemren ??! e zgjata kohen per te pasi me vinte keq ti thoja e ta nervozoja por duhet te mendoj per te ardhmen time apo jo tani duhet te dij qfare te bej te pranoj faktin qe mos ti flas familjareve te mi e te shkoj atje tek ai dikur apo te heq dor te pres e te gjej fatin qe me pranon ashtu si jam te gjitha arsyet e tij jan keto (shkolla ime qe jam von me te prindrit e mi te ndar e qe kan jeten e tyre personale me te tjer dhe vendi ku banoj qe nuk kam kushtet dhe e kaluara ku me kan keqtrajtuar mua) kurse te miat jan vetem te jem me ate qe dua te kem nje jet te qet pran familjeve ti plotsoj endrrat si nje vajz dhe momentet e saja drejt nje jete me ndryshe e te rendesishme se paku kete pasi nuk e shijova jeten e nje vajze me familje te qet … DO DOJA NJE KESHILL NGA KUSHDO QOFT TE FAQES APO NGA ATA QE E KAN PROVVUAR OSE JO behet fjal per nje hap drejt jetes ku do shkoj .. ju faleminderit pres pergjigjje nga ju..

         

2 komente për “lidhja”

 1. wolf says:

  pershendetje
  une jam i pari qe po ta jap kete keshill por eshte vendimi yte a e vlereson apo jo .
  lexova se lidhja jote pati ndryshime ,
  dhe menyra se si ti e ke shkruar mendoj qe
  nuk po te pelqen me ai… por
  “nese dikush te do nuk luan me ndjenjat e tua,historit apo plaget e tua ,sepse ne gjithmon mendojm te jemi te lumtur dhe nese vetem pak lumturi paraqitet ne e pranojm ,nese dikush te do nuk te lendon,urren,ofendon por te do me ato ‘gabime’ qe i ke . shpresoj qe te zgjidhesh problemin

  1. edona says:

   faleminderit e vlersoj se pari qe e more mundimin e te me japesh kete keshill do e mendoj nuk po hedh asnje hap pa u menduar sic duhet ❤

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: