Kontrolla per femije

Kontrolla per femije

Prsh
Jam e martuar qe gati 2 vite edhe nuk po kam femije.
Jam kontrolluar te gjinekologu edhe cdo gje eshte ne rregull me mua, ndersa burri im eshte kontrollu te mjeksia familjare, i ka bere disa analiza (strisho vert., dhe analizat e urines per 3 dit radhazi, dhe i kan dal shume mire analizat) dmth nuk ka bakterie.
A duhet edhe burri te kontrollohet te ndonje gjinekolog apo te ndonje doktorr tjeter (me tregoni te cili lloj i doktorrit) qe te dijm nese problemi eshte te burri qe nuk kemi femije?

Faleminderit

         

2 komente për “Kontrolla per femije”

  1. Tina says:

    A i ke bere te gjitha analizat, percjelle ovulimin dhe ato dit provo per shtatzani , dhe a i ki kontrollu kanalet / tubat mos i ki te mbyllur , burri veq analizat bakteriologjike i paska be a e ka bo spermogramin ?Kjo analiz bohet te urologu, Se ndoshta ka problem me levizjen apo numrin e spermes ? Ishalla sa me shpejt mbet shtatzan

  2. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Bashkeshorti i juaj duhet ta ban spermiogramin(analiza e spermës), dhe në bazë të saj duhet a ka ndonjë problem.Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: