Komplikim ndoshta per mua

Komplikim ndoshta per mua

Jam 14 vjeqare, ne shkoll fillore dhe problemi im eshte see 2 vite e kam pas te njejten simpati (ndoshta pak si teper eshte per te folur lidhje me ket :S) erdh viti i 3 dhe e kam haruar por ne shkoll kur shkoj dhee aj me shfaqet gjith andej ,filloj te behem nervoz dhe nxehem (un nuk e dua at ) qe me bjen ndoshta ti meshoj shoqes time te ngusht edhe pse ajo e kupton arsyjen pse ja mshoj, dashurohem shum shpejt ndoshta 1 jav e kam nje tjeter ,e haroj te parin vjen tjetri…..nuk mund te bisedoj me famlijen time lidhje me ket sepse frikesohem ndoshta ju mund te me ndihmoni te pakten nje zgjidhje ta gjej ,mos ndoshta duhet ta kem nje te dashur qe te mos ndihem ashtu e nervozuar kur e shof ex-simpatin…. do ishte mir sikur ta zgjidhja kit problem 😀

         

4 komente për “Komplikim ndoshta per mua”

 1. Phd. Can. Kaltrina Kelmendi - Psikologe says:

  Pershendetje Ann…a

  Si duket koh�«ve t�« fundit po ndihesh konfuze n�« raport me ex- simpatin�« t�«nde ashtu sic po e quan ti. Fakti q�« prezenca e tij apo takimi me t�« po t�« shqet�«son, po tregon q�« ende nuk je e sigurt�« n�« at�« q�« po e pohon kur po thua se ti nuk e don at�«, madje n�« momente t�« caktuara po lufton ndaj ndenjave tua n�« raport me t�«. Sigurisht se kjo ju shkakton nj�« shqet�«sim t�« mbrendsh�«m q�« mund t�« reflektohet n�« sjelljet e tua me t�« tjer�«t, n�« k�«t�« rast me shoq�«n t�«nde.

  T�« ftoj t�« analizosh marr�«dh�«nien tuaj t�« deritanishme me ex-simpatin�« t�«nde?

  T�« lutem deri m�« tani a keni pasur rastin t�« bisedoni me ex-simpatin�« t�«nde n�« lidhje me ndjenjat e tua?

  Cila �«sht�« marr�«dh�«nia e tij n�« raport me Ty?

  N�«se n�« marr�«dh�«nien t�«nde t�« deritanishme nuk keni arritur t�« sqaroni raportin t�«nd n�« lidhje me simpatin�« t�«nde �«sht�« normale q�« kjo t�« shkaktoj konfuzion. P�«r m�« tep�«r n�« disa raste lind nevoja q�« k�«to q�«shtje t�« pasqaruara dhe t�« pap�«rfunduara ju t�« mund ti k�«rkoni diku tjet�«r, n�« k�«t�« rast�« tek simpatit�« tua t�« p�«rkohshme. Mir�«po n�« k�«t�« rast ndjenjat e tua q�« Ti je duke i drejtuar tek simpatit�« e tua t�« p�«rkoheshme mund t�« mos jen�« reale prandaj nuk zgjasin.

  NjÃ?« mÃ?«nyrÃ?« qÃ?« ndoshta do t’ju bÃ?«nte tÃ?« ndiheshit mÃ?« mirÃ?« dhe nÃ?« tÃ?« njÃ?«jtÃ?«n kohÃ?« tÃ?« sqaronit ndjenjat e tua do tÃ?« ishte diskutimi me ex-simpatin tuaj nÃ?« lidhje me ndjenjat e tua apo cfarÃ?« do qoftÃ?« qÃ?« Ti ndjen nevojÃ?«n ta diskutosh.

  Po ashtu ju ftoj q�« n�« t�« nj�«jt�«n koh�« t�« mendoni p�«r ndjenjat dhe mendimet tuaja n�« raport me ex-simpatin�«.

  Ju ftoj t�« na shkruani prap n�« lidhje me k�«t�« q�«shtje.

 2. Phd. Can. Kaltrina Kelmendi - Psikologe says:

  E dashura Anna,  

  S�« pari t�« falendroj�« q�« na ke shkruar prap�«, dhe me k�«t�« rast na ke ofruar edhe m�« shum�« informata p�«r at�« se si po ndihesh dhe p�«r raportin t�«nde me ex- simpatin�« t�«nde.
  NÃ?« bazÃ?« tÃ?« kÃ?«saj qÃ?« po thua, po e kuptoj se ju nuk keni patur kontakt tÃ?« drejtÃ?«pÃ?«rdrejtÃ?« me kÃ?«tÃ?« person, pÃ?«rpos nÃ?« msn, dhe mbi tÃ?« gjitha tÃ?« gjitha informatat qÃ?« i keni pÃ?«r kÃ?«tÃ?« person dhe pÃ?«r atÃ?« se si ndihet ai nÃ?« raport me ju i keni marrÃ?« prej personave tÃ?« tjerÃ?«, respektivisht prej shokÃ?«ve dhe shoqeve tuaja.  
  Prandaj Ã?«shtÃ?« shume e qartÃ?« se ju keni dyshime, dilema dhe pasiguri lidhur me raportin tuaj me kÃ?«tÃ?« person dhe ndjenjat e kÃ?«tij personi ndaj jush.  Mbi tÃ?« gjitha, ky konfuzitet i krijuar nÃ?« kokÃ?«n tuaj nuk u lÃ?« juve tââ?‰?¢a harroni kÃ?«tÃ?« person dhe ju kthen gjithmonÃ?« prapa, respektivisht nÃ?« tÃ?« kaluarÃ?«n.
  E gjith�« kjo tregon se ju keni nevoj�« t�« sqaroni raportin tuaj me k�«t�« person njeher�« e p�«rgjithmon�«, e mandej kjo do t�« ju ndihmoj�« q�« t�« qet�«soheni dhe t�« vazhdoni jet�«n tuaj. M�«nyra se si do t�« realizoni k�«t�« varet kryesisht prej jush!

  Prandoj ju ftoj q�« s�« bashku t�« mendojm�« p�«r m�«nyr�«n se si do t�« realizojm�« k�«t�« sqarim. Pres sugjerimet e juaja!
   

 3. ann...a says:

  Ndoshta eshte e vertet qe po luftoj me ndjenjate mia,po qe eshte me e keqja un nuk e dua me dhe me pengon prezenca e tij . Aty ku permendet a kam biseduar lidhje me ndjenjate mia me te?………un nukk i kam folur asnjeher ndoshta ne msn po ,por ai me ka fshir dhee mbeti ashtu .Ne nuk jemi as shok as nuk kemi qen te dashur apo qfar do qoft,para 1 viti shoqqet me thoshin po te shikon un nuk ju besoja se e dija qe nuk i pelqeja atij edhe pse nje shok i imi me thot qe e ka pyetur a i pelqeja dhe ai eshte pergjigjur pozitivisht po un nuk mund te besoj …gjdo here e shof ne shkoll dhe filloj te mendoj per te kaluaren see sii kam mundur taa dua dike si ai….un deshiroj ti mund ndjenjat e mia e jo ato te me mundin mu….. thjesht dua zgjidhje per ket :S

 4. ann...a says:

  E verteta eshte qe nukk mund ti flass , thjesht nuk mundem ta beje veten e ti flas….rnUn deshiroj ta largoj nga jeta ime edhe pse e kam edhe 1 vitt ta mbaroj shkollen ,dua thjesht ta haroj,thjesht duaa ndonje ndihm nga juu …

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: