Kolli i thate

Kolli i thate

Pershendetje jom djal 20vjeq, qe dy muaj kshtu diqka kom nje koll te thate,duhan nuk konsumoj asnjehere, ne fillim kolli ka qene me i madh ndersa kohet e fundit me eshte ndalur pak,jom kontrollu te mjeku mtha ki pezmatim,perdora sirup herbion dhe antibiotik amoxillina po pa efeket,kolli vazhdonte megjithese jo koll i madhe, pastaj u vizitova te pulmologu bera rentgen mushkrive dhe spirometri me tha qe mir je, vetem ke pezmatim te rrugeve te frymarrjes,jom tu perdor 4 pale barna po qysh po shihet as to efket spo kan,nuk eshte ndonje kolle i madhe,mirepo jom bo marak pse spo largohet ?

         

Një koment për “Kolli i thate”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Kolli mund te shkaktohet edhe nga pluhuri, avujt e ndryshem tymi neper rruge e ckado tjeter….ka shume mundesi qe ai koll te jet ne baze te ndonje shkaktari te permendur me larte. Megjithate konsultohu prap me pulmologun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: