Kerthiza

Kerthiza

Pershendetje!Jam 22 vjeqare,Po kam problem me kërthiz, qe tri a kater her mka kullu qelb e her pas here po kam edhe kruarje,po ashtu kom probleme me hemoroide dhe kam vones te ciklit qe 3 muaj.Ta ceki qe kam pas dhe 2 aborte.

         

Një koment për “Kerthiza”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Keni infekcion te kerthizes – omphalitis, duhet ta pastroni me hidrogjense pari e pastaj me jod. Konsultoje mjekun si dhe kirurgun. Ke probleme me hemoroidet, konsultohu me mjekun tend dhe gastroenterologun, konsumo ushqime te shendosha, peme e perime. Shmange ushqimin e thate e te konzervuar! Per problemet me ciklin konsultoje gjinekologun!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: