kembet

kembet

si te trashhhhem te kembet ju lutem me kallxoni se i kam disi si te dobta dua ti bej normale me pjesen e siperme se pjesa e siperme esht ne rregullju lutem me kallxoni pak a shum si te trashem te kembet e kam problemme tregoni edhe ne pergjithesi si te trashemmm ju lutem shummm me ndihmoniii?

         

16 komente për “kembet”

 1. MD. Mrsc. Ph.D. Ilir Begolli - Mjeksi Sociale says:

  PërgjegjeTrashja e pjesëve të trupit në mënyrë selektive është e pamundur sepse organizmi e shpërndan ushqimin në mënyrë të caktuar dhe nuk ka qender e cila e dirigjon në mënyrë të vullnetshme drejtimin e trashjes. Ajo çka ndoshta mund të bëni që ti bëni disa korigjime në trupin tuaj është që përmes sportit dhe ushtrimeve të caktuara të tentoni ti korigjoni këto pjesë të trupit. Gjatë kësaj kohe ju duhet të ushqeheni rregullisht me proteina, hidrate të karbonit, vitamine dhe minerale të cilat janë të nevojshme për zhvillimin normal tuaj. Para se të filloni këto aktivitete ju këshilloj që ta vizitoni mjekun tuaj që të ju vizitoj detajishtë dhe të ju ofroj informata plotësuese të nevojshme lidhur me shëndetin dhe dukjen tuaj.

 2. drenusha says:

  Tung Gresa.Edhe une jam nje vajze e re si ti dhe plotesisht te kuptoj ne cfare po kaloni tani. Eshte normale qe nje vajze 16 vjecare te jete e dobet sepse ajo akoma rritet, do te thote akoma zgjatet. Per te shtuar peshe krahas shtimit te racionit te ushqimit nevojitet edhe nje disipline ushqimore, qe do te thote se duhet te hahet ne tri vaktet ushqimore: mengjesi, dreka dhe darka. Nuk te kisha sugjeruar ta teprosh me te ngrene se nganjehere pesha eshte dhe ceshtje trashegimi e metabolizmi. Ju nuk keni kurrfare problemi per t’u shqetesuar nga ajo se i keni kembet e dobeta. Jeni e re dhe me kohe do ju ndryshoj dhe metabolizmi dhe si rrjedhoje do vine dhe kilet e shtuara. Gjithe te mirat

 3. gresa says:

  Ju faliminderit shume ju kisha pyetur edhe diqka per ni muj duke ngrene 3 vaktet rregullisht sa kile perafersisht mund ti shtoj sepse nuk kam nevoj shume vetem tek kembet.Ju lutem te me pergjigjeni edhe ne ket pytje dua ta di qe te filloj njje muaj me nje orar te rregullt. Ju FALIMINDERIT SHUM???????

 4. Feke says:

  Sa kille duhet te Jem jam e gjat 1 75 peshoj 72

 5. benigg@live.com says:

  une jam e dobet peshoj 47 kilogram i kam 16 vjet dua te trashem a mud te me ndihmoni une ha shuumm buk edhe uj me se shumti pi mas buke

 6. Anonymous says:

  ju lutem a mundeni te me tregoni se si te trashem nga kembett sepse i kam kembet shum shum te holla me vjen turp edhe te dal jam 14 vjeceee ju lutem me tregonii

 7. Anonymous says:

  i kam kembet shum te holla the dua qe ti kem me te trasha sepse edhe teshta sme bejne me bien ju lutem me tregoni si te trashem te kembet

 8. Rinda says:

  JU lutem a mund te me tregoni se si mund ti trashi kembet sepse i kam shum te dopta po ashtu edhe gjat te hecurit nuk eci drej jam 13 vjeqe ju lutem me tregoniiii

 9. arlinda says:

  dua diqka natyrate , per trashje se per drejtime te mjeku po dim edhe ne, per at po komentojm diqka qe mund me na ndimu ju ktu ..

 10. eda says:

  nese doni te shendosheni hani drithera cdo mengjes

 11. vanesa says:

  julutem si mundem te trashemne pjesen e poshm ne pjesn e nalt jam shum mir po te poshm jomir shum e holle

 12. Anonymous says:

  Un jom 18 vjeqaree dhee jom shum e dobt un mundohem te ha sa ma shum ushqim por prap nuk trasheem jam e holl ju kisha luut kush mun mem tregu site shtoj pesh ne nje menyr t shpejtt me respekt Moza

 13. Rina says:

  Si re trashem jom 22 vjeq peshoj 49

 14. Erika says:

  Si mund ta dobsoj gjoksin ju lute. Me ndihmoni

 15. elidona says:

  Edhe une kam qen keshtu te gjith me tallshin ne shkoll por pasi bera nje vizite tek doktori me tha te ha me shum 3 tre vakte pra 5
  ne megjes me keshilloi 1 gote qumesht dhe drithra
  para dreke leng frutash dhe kruasant
  ne drek makarona me salc
  pasdite fruta te ndryshme me shume banane
  ne dark sallad me bok te zeze
  te siguroj qe do te ndihmoj shum
  mua me ka bere efekt

 16. Fjolla says:

  Per tu trashur duhet te pini nje gote qumesht ta perzini me 1 luge(te mesme) mjalt ti perzini dhe ti pini se bashke te dyja parase te flini

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: