Kaqanik

Kaqanik

Përshëndetje. Deshta me e nda 1 brengë me juve. Ka 5 muj që jom nda me ish grun teme. E kom dasht edhe mka dasht po nuk e di qysh ka ardh deri te ndarja. Jemi kon bashk kogja do kohë. Ala spo muna me e besu që sjom me to. Jom si në mjegull. Nuk po di qka po boj as qa po veproj.Po më mungon shumë. Shpresat për jetë mkan hup krejt. Se biondina jeme o kon shpres për mu. Nuk e di pse ma boni qet sen.Jom i humbun edhe nuk po di qa me bo. O kon femna e parë edhe besoj ka me kkn e fundit njeten tem. Se mo spo mdoket interesant kurgjo. Nimomni me naj sygjerim qa me bo

         

2 komente për “Kaqanik”

 1. I vetmuari says:

  Mundohu te gjesh cka ju ka derguar deri tek ndrarje . Pastaj nese edhe ajo te ka dashur pa asnje pike dyshimi edhe ti I mungon asaj.
  Mundohu ti dergosh ndonje dhurate te vlefshme me ndonje zarfe, e ne te shenosh fjale prekese fjale qe e bejne te permallohet per ty
  Kujtoja diten me te mire qe I keni kaluar bashke.
  Behu modest nese ke bere ndonje gabim kerkoi fjale thuaj spo mundem pa ty jeta mu ka rrotullusr mbrapshte mos u be kryeneq po behu I
  bute.
  Se nese te ka dashtur me te vertet dije se do te kthehet. Ki bindje edhe ke shpres se do ja dalesh. Beje kete sa me shpejte qe eshte e mundur. Mundohu ti dergosh ndonje gje qe ajo e ka per qefi apo I pelqen shume e te ka treguar tu mos harro bashkangjitja dhurates nje buqet te mire me lule te kuqe.
  Susese shpresoj qe do te ndihmon kjo qe te porosita.

 2. Albulena Zaimi says:

  Pershendetje, te faleminderit qe na ke shkruar.

  Nga letra jote une munda te kuptoj se ti je nje 22 vjecar nga Kacaniku. Ti ke qene i martuar dhe ka pese muaj qe ti je ndare me ish gruan tende. Ti ke shkruar se e ke dashte ate dhe nuk je i sigurt se e di se si ka ardhur deri te ndarja. Tani je duke kaluar nje kohe te veshtire sepse nuk mund te besosh se nuk je bashke me ish gruan tende dhe ajo po te mungon shume.

  Nga letra jote une nuk munda te kuptoj shkaqet e ndarjes, mirepo pa marre parasysh shkaqet e ndarjes nese ti ende e do dhe nuk mund ta paramendosh jeten pa te ti duhet te reflektosh lidhur me arsyet qe ju kane sjellur deri te pika ku ndodheni tani. Nuk e di a keni provuar per tu sqaruar dhe per ti diskutuar te njejtat arsye te cilat ju kane sjelle deri te ndarja. Ti duhet te analizosh dhe te kuptosh nese ish gruaja jote ndan te njejtat ndjenja per ty dhe nese e shifni te arsyeshme edhe te uleni dhe te sqaroheni bashke nese ka mundesi ti tejkaloni problemet qe i keni pasur.

  Shpresoj te te kem ndihmuar sado pak, nese ke nevoje na shkruaj perseri.

  Albulena Zaimi, psikologe

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: