kam problem qe 1 muaj me qaf te mitres shum te skuqur me infeksion me qrregullim mestrual

kam problem qe 1 muaj me qaf te mitres shum te skuqur me infeksion me qrregullim mestrual

pershendetje .jam 24 vjeqare nënë e nje vajze 1 vjeq e gjysme.. kisha nje lindje shum te rrezikshme per arsyje se ish dasht te lindja me operacion e mua per fat te keq me than te lindja nermal.3 dit isha me dhimje dhe me derdhje uji dhe gjak.pasi linda 10 dit perdora inikcione antibiotike per shkak te dhimbjes te madhe ne vagin per shkak te qepjes se keqe kisha infeksion te madh,por u largua tani pas 1 vjet e gjysme kam problem qe 1 muaj me qaf te mitres shum te skuqur me infeksion me qrregullim mestrual sepse i kryva dhe pas 5 dite me erdhen prap dhe me disa puqrra te vogela ne vagin qe dhembin..dhe dhimbje ne fund te barkut mjeku me rekomandoj barnat anna oral contraceptive per arsyje tha rregullim menstrual dhe nuk i bejn dem femijes sepse e kam ne gji.dhe pas 2 jave te shkoj me be papatestin .. jam e shum ne ankth pasi edhe 1 jav duhet te pres per papatest ju lutem te me tregoni a mund te jet diqka rrezik apo perse kjo gjendje keshtu disa me thon per shkak te lindjes te veshtir .pres pergjigjje faleminderit paraprakisht .

         

Një koment për “kam problem qe 1 muaj me qaf te mitres shum te skuqur me infeksion me qrregullim mestrual”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Pasi të kompletoni analizat dhe PAP testin ,mund Gjineklogu i juaj ta din prej nga i keni këto probleme dhe normal trajtimin e tyre.

    Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: