kam humbur kontaktin me realitetin

kam humbur kontaktin me realitetin

pershendetje ..doja nje prgj nga ana juaj qe ishalla tme ndihmoj..nuk e di ku jam ,nuk e di nese jam i gjalle apo jam ne ender,them ndoshta jam ne nje gjendje kome dhe jeta qe po bej eshte thjesht nje vizion qe e kam gjat gjendjes se” komes qe ndoshta jam”..kam humb kontaktin me realitetin ,dhe nese jam vertet ne realitet dhe jam i gjall eshte ndjenja me e tmerrshme qe egziston .nuk ndjej asnje lloj gjeje,as gzim as hidhrim as frik ,asgje …edhe e kaluara me duket sikur nuk ka egzistu dhe sikur ka qen thjesht nji vegim……a jam i vetmi apo ka dhe te tjer qe e kan kaluar ktr gjendje …a din ndokush si quhet ,cfar duhet te bej qe te me kthej ne realitet dhe qe te ndihem i gjall

         

Një koment për “kam humbur kontaktin me realitetin”

  1. SAM says:

    Pershendetje , besom qe sje vet , njejt vuj edhe une prej depersonalizimit , tdoket vetja si i pit nonstop , asnigjo stdoket realitet po gjithqka si anderr , po besom vllaqko qe me kalim t kohes gjithqka po shkojke tu bo mir , thjesht munov pak meja lan kohes , edhe koha sheron gjithqka .
    Ni kshill teper e madhe , nese tka ndodh qekjo per ni shkak qe ti e din , pershemull mu mka ndodh ni ngjarje teper e keqe , edhe ajo ngjarje ika qe 2 vjet po domethon gjithmon ekom kujtu edhe gjithmon mka nejt nmen , e shkaku i asaj ngjarje mka kap depresioni e pastaj depersonalizimi .
    Kshtuqe shkaku apo burimi i depersonalizimit osht depresioni , stresi , ankthi .
    Kshtuqe nese eki naj arsye apo shkak qe ti me pas depresion stres ankth tlutna harroje edhe bashk me to ka met kalu edhe depersonalizimi .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: