Ju lutem pergjigjuni dikushh

Ju lutem pergjigjuni dikushh

Pershendetje jam nje vajz 19 vjeqare dhe ddeshta qe problemin tim ta ndajj me ju dhe ju kisha lut te me kshilloni diqka se po vuaj shumm..
Para 9 muaj kisha ket problem filluan rrahjet e zemres te me shpeshtohe menjer me derguan tekk mjeku dhe fillova te bejj analizat ku gjithqka me dilke mir mjekuu me thujke see nga stresi ekam po un po vuajj shumm
Me vishin mendime shum te kqija se do vdes qdo dit e imja shkojke duke then neser do vdes gjag nates kur flejsha shisha shum endrra me shum se 4 dhe u bejsha merakk shum nukk i ndjejsha kembet emija sikur mes ti ishinn tmiat.Kur me thirshin shoqet per me dal me be nje shetitja me vike ni mendim qe mes me shkuu se thujsha do me ndodh diqka mua por ja qe kisha marr guximin ta kalojj kett problem qe kam vett pakk disa kohh me kaloj po ja qe tanai prap kamm mendimr te kqija per veten sene qe qdo dit e mendojj osht vdekja nuk e dii psee me dridhet trupiii shumm duart nuk edii pse gjithashtut kamm disa mundime ne koke me duket see kejt trupi imm esht i mbushur me zemra ju lutem te me ndihmon dikushh me shkruani nesee edhe ju ekeni pasur ket problemm

         

3 komente për “Ju lutem pergjigjuni dikushh”

 1. Xhevahire Balaj says:

  Pershendetje,

  Ju faliminderit per gatitshmerine per keshillim.
  Nga letra e juja po kuptojme qe po kaloni nje gjendje ankthi dhe brengosje qe lidhet me vdekjen.
  Ankthi eshte njera nder ndjenjat tona bazike dhe nje doze ankthi na ndihmon qe ne te kujdesemi per vehten dhe te tjeret. Ankthi duhet te trajtohet kur pengon fuksionalizimin tone ne perditshmeri dhe ne kete rast duhet te kerkohet ndihma e profesionistit.
  Nga letra e juaj po kuptoi qe ju po perjetoni kete gjendje te brengosjes rreth 9 Muaj dhe ndoshta kish qene e mire me kontaktu nje psikolog/psikoterapeut ne menyre qe me punu bashkarisht dhe me zhvillu mekanizma dhe shkathtesi te menagjiit te ankthit.
  Per te kuptuar me mire gjendjen e juaj per ne eshte shume nevojshme te kuptojme edhe stilin e jetes suaj, me cfar merreni, si duket nje dite e zakonshme, ne cilat situata manfestohet me teper gjendja e ankthit, cfar ju pelqen, beni me deshire etj?
  Nese keni nevoi per psikolog/psikoterapeut ju lutem kontaktoni nuk je vet dhe keta ju japin kontaktet e qendrave ku ju mund te merrni sherbime psikoterapeutike pa pagese!

  Deri ne letren e rradhes,
  mirembeteshi

 2. Anonymous says:

  Xhevahire balaja amun te ma jepnii ni nr kontaktues qe te bisedoj me mdodnj psikolog ju lutem

  1. admin says:

   Pershendetje,

   Faleminderit qe zgjodhe te na shkruash,dhe te ndashe me ne brengen tende.
   Me poshte jane kontaktet e qendrave qe ofrojne sherbime pa pagese dhe mund te cilat mund ti kontaktosh ne nderkohe deri sa nuk e merr pergjegjen nga eksperti.

   Mitrovice
   Bislim Bjagora – te rampa
   Mitrovica, Kosovo 028 376 611
   028 535 602

   Prishtinë,
   Adresa:“Women for Women International”, Arbëria 3, p.n. 10000, Prishtinë
   Psikologu: Venera Limani Kryeziu
   Nr. Kontaktues +377 (0) 44 708 386

   Prizren,
   Adresa: Rruga – Vëllezërit Frashëri 33 / A, 20000 Prizren
   Psikologu: Blerina Vehbiu
   Numri i thirrjeve pa pagese:0800 10 033
   Nr. Kontaktues +377 (0) 44 708 286

   Te urojme gjithe te mirat,
   Stafi Nukjevet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: