Ju lutem dikush tme ndihmoje

Ju lutem dikush tme ndihmoje

Jam nje vajze 16 vjeçare, po behet gati nje vit e ca qe kam nje problem qe çdo dite e me shume po perkeqsohet. Gjithmone kam qen nje femije I shkathet, e shprehur, flisja pa problem.. tani kam turp te takohem me njerz qe ka kohe qe si kam takuar, me shoqeri apo kusherinj. Filloj te flas, kur me bejn pyetje madje dhe nga me normalet, pyetje per shkollen e kshtu, un humbas, me behet zi, nuk Di cfar them , n ato momente mduket sikur po qaj, nuk e Di dmth, ndonjehere Mendoj se kam nevoje per nje psikolog, pasi kjo sme ka ndodhur vitet tjera, e kuptoj qe jam duke u formuar dhe emocionalisht e personaliteti e kto, por kjo gje esht shum problem, mos tjem ne gjendje Te kthej pergjigje tamam, apo kur me permend dikush ndonje difekt fizik timin Te ngel perseri e tm behet gjithcka zi?!! Nuk e kuptoj fare, ju lutem dikush tme tregoje ca tbej dhe kur do kaloje kjo gje?

         

Një koment për “Ju lutem dikush tme ndihmoje”

  1. Keshillues says:

    Pershendetje,
    Ne baze te pershkrimit tuaj ju vetem se jeni ne nje faze kalimtare te quajtur adoleshencë ,ne kete faze mund te kete ndryshime te dukshme por nganjeher edhe psikologjike ,apo probleme te aspektit shoqëror dhe ambiental ,merre me shtruar qdo gje do te kaloj mjafton te jesh ajo qe je dhe shprehu ashtu siq ti mendon ,si dhe nuk ke nevoj qe ti kesh turp per tu takur apo per tu qmallur me njerzit tuaj ,por gjithsesi te preferoj qe te vizitohesh tek psikologu do te jep ndimen me adekuate te mundeshme je akoma e re dhe jeta ndryshon me kohen .

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: