Ju lulem

Ju lulem

Ju lulem me ndimoni jam ne ankth ne Stres skam len sen pa Kontrollu te mjeku skam vullnet per azgje kam Frik kam marmendje me kputet trupi me ndimoni ju lautem kush ka pas ksi simptoma flm

         

Një koment për “Ju lulem”

 1. Vahide Morina - Psikologe says:

  Pershendetje,
  Te faleminderit qe na ke shkruar dhe ke ndare shqetesimin tend me ne.
  Po mund te kuptoj qe po kalon ne nje periudhe jo te lehte sic e ke pershkruar, por te lutem nese
  mund te me japesh me shume detaje ne menyre qe ta kem te qarte se cfare eshte duke te
  preokupuar, qe sa kohe ke fillaur te ndihesh keshtu? A ke menduar qe mos ndonej zhvillim ose
  ndryshim ne jeten tende ka ndikuar te ti? Nga cfare ke frike? A ke provuar ta menaxhosh ne
  ndonje forme tjeter situaten, pervec vizites te mjeku? Si, dhe nje pershkrim te perditshmerise
  tende, nese je i anghazhuar, etj.
  Duke me dhene me shume informata dhe duke e pase nje pasqyre me te qarte rreth teje si individ,
  do te kemi me te lehte bashakerisht te kuptojme se cfare po te ndikon qe te ndihesh keshtu.
  Deri ne letren e radhesh, te rekoamndoj qe te fillosh te qetesohesh, te aplikosh tekniakt e
  relaksimi te frymemarrjes, te perpiqesh te beshe gjume te mjaftueshem dhe te ushqehesdh
  majftueshem dhe nese merresh me sport- te heshe me i rregullt. Ose nese fare nuk bene aktivitet
  fizik, te lutem konsiederoje te fillosh me dicka.
  Sinqerisht,
  Vahidja

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: