Jam shendoshur shume gjate karantines

Jam shendoshur shume gjate karantines

Jam shendoshur shume gjate karantines.Dhe spo mundem ta heq peshen.Cduhet te bej?

         

Një koment për “Jam shendoshur shume gjate karantines”

 1. n says:

  Fillimisht mos e mer me stres sepse e demton shendetin.
  Instaloje nje program qe mat kalorit se qka han gjate dites, pra qdo produket shenoje disa e kan edhe me skenu barkodin dhe ti qet sa kalori kane eshte program i mir edhe i sakte.
  Gjithashtu ec shume nese nuk ke mundsi me dal jasht ec ne shtepi une ashtu bej rreth gjysem ore eci shkallve lart posht edhe punet e shpis dhe kam arritur ti hek 2kg brenda 4 diteve.
  Jam kujdes per ushqim pra i kam shenu te gjtha ne yazio, kam pire uj shume, kam eliminu cocacolen dhe buken e bardh( vetem ndonjeher kur skam mujt me rezitu kam konsumu nje kafshate ne ditje).
  Kam eleminu cokolladat kryesisht milken qe kam qene konsumuse e rregullt e saj , gjellat te gjitha i ha mirepo ne sasi te pakt, cdo gje e bej ne sasi te pakte.
  ky program me ka ndihmuar shume ende vazhdoj ta perdori.
  Pra mbaj regjim konsumoje qdo gje pergjysme ose pak.
  shqerit largoju, pijeve te gazuara bukes se bardhe brumnave.
  uj pi shum fruta perime
  dhe ec shum ose ne shtepi ose mbas qdo ushqimi be ushtrime
  shpresoj te kem ndihmuar, gjithashth varet edhe nga gjatesia sa e ke.
  un jam 156 kam pasur 55 kg, gjate karanties kam shtuar 63, tash pas regjimit per 4dite jam 61 dhe synoj te arrij 55 perseri.
  te uroj shendet
  dieta mos mbaj se vetem demton shendetin mbaj regjim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: