infeksion ne gjak

infeksion ne gjak

Pershendetje
E kam moteren me nje infeskion ne gjak ajo eshte duke u trajtuar me disa ilaq sipas udhezimit te mjekve mirpo ajo ka qen trash qe nga zvoglimi mirpo brenda 2 mujve ajo eshte dobesuar aq shum sa smunem me pa qashtu e deshta me dit a ndikon infeksion ne gjak ne dobesim pasi ne ja kemi bo te gjitha analizat kan dal se eshte ftofne ne shkallen 400 kemi bo te gjitha fotografimet mir i kan dal mirpo mjekt na kan than qe ka infeksion dhe eshte ftofne dhe trajtimi i ksaj smundje mundet me zgjat deri ne 6 muj ajo eshte duke mar disa nga nikcijat qe meren cdo 3 jav , mirpo ajo ka edhe ni problem qe majet e gishtave i zbehen marin ngjyr si te verdh kur ka kontakt me uje , gjera te ftofta dhe problem tjeter eshte se nuk mundet me mertyp ushqimin pasi thot qe mo i jet ne fyt , ne kemi bo edhe ni igjizim per fyt por mir i ka dal asni problem ska pas po ashtu edhe fotografim per gjyks edhe ajo mir i ka dal po nuk po dim arsyjen pse nuk munet me i jet ne fyt ushqimi.
e deshta me e mar nje konstatim edhe nga ndonje mjek tjeter se duhet me dergu naj kund tjeter pasi qe nuk po shohim se ka ndonje permesiim qaq te madh.
Faliminderit

         

Një koment për “infeksion ne gjak”

  1. joadmini says:

    prsh motra jote duhet te vizitoj shpesh mjekun deri sa infeksioni ne gjak te hiqet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: