Infeksion

Infeksion

Pershendetje
Kam nje shqetesim
Para 3 muajve ndodhi nje marredhenje me nje te panjohur.ishte njohje qasti dhe perfunduam ne sex..
Nuk perdora mjete kontraceptive dhe pas dy tre dite nga shqtesimi dhe brenga fillova ta pyes veten si nuk perdora prezervatitv.dhe ne bisede me nje shok me thote a ke ber shum gabim tash do kesh probleme.qe ske petdor prezervativ..kjo ndodhi ne gjermani dhe pas dy dite u ktheva ne ks
Pas dy dite filluan djerset te me kaplojn dhe iki oreksi per ushqim..nga ajo dite nuk kam ndi rehati..pastaj shkova ne nje klinik bera analizat per hiv dhe hepatit pas dy jave kur ndoshi marredhenja.
por doli se eahte gjithqka ok.
Pastaj filloj kokedhemja e tmerrshme dhe marramendje qe se kisha perjrtu kurr ne jete..
U konsultova me neurologun dhe me tha se ke vetem stres asgje me shum dhe perdora terapin ELICEA 0.25 mg..por efecti ishte i njejte..pa ndonje sukses..pas dy jave shkova te psikiatri dhe pas vizites dhe ai me thote se ke stres.dhe me shum..dhe ti je rast per tu trajtu ne psikiatri..me rekomandoj ELICEA por dhe XANAX mi perdore nje kohe te gjate deri ne stabilizimin e gjendjes..kam ber analizat hemogfam sediment yndyre urine gjithqka ne suazat e normales..kam bere nje fotografim te unazes se qafes por jo ndonje shqetesim i mundshem..marrendja vazhdon te jete active edhe ne suazat jashte normales..kam dridhje duarsh.gjumtyresh.pasiguri ne vete.dhimbje qafes marramendje dekoncentrim.shqetesim.perziereje .zorret feshllojne dhe tentativa per viellje dhe mos deshire per sex..dhe mendime negative dhe problem te rri sikur isha me heret..
Tash kan filluar edhe djegsim ne urinim dhe dhimbje ne mbrendesi te penisit nje temperatur nje nxehtesi dhe dhimbje te lehta ne pjesen e fundit te barkut dhe testiset
Kam sikur ne penis kam tu ngulitura gjilpera dhe ato me japin ndjenjen e tille dhe te shoqeruara me dhimbje kruarje dhe nxehtesi
Dhe eshte enjtur pjesa e cirkosiumit
Isha te nje urolog dhe pas nje. Izite me tha se e ke te rritur prostaten te cilen per here te pare e degjova dhe me tha se je infaktuar me bacterien chlamydia
Por pa rezultat analize vetem verbalisht..kam perdor barrna exakt 30 dite per prostate..por efecti nuk ka qen i shum pritur
problemi sa vjen e rritet..penisi vazhdon te dhemb ne mbrendesi te ket djegsim urinim te shpeshte.dhe i shoqeruar me temperatur..nuk vetej ndonje ndryshim ne lekure perpos dhimbjes temperatures nxehtesis dhe djegesimit dhe ndjenjen qe sikur te kem gjilpera te ngulira ne mbrendesi..
Nuk kam bere ndonje analize te kesaj natyre jam shum i shqetesuar mos ka te bej me ndonje semundje te transmetueshme sexuale me keto simptoma
Kam perdor vetem qaj UVIN dhe diqka me shum jo..ereksioni eshte normal..impotenca eshte normale.por me pak dhimbje gjate aktit seksual..
Ju lutem pres pergjigje ju pershendes

         

3 komente për “Infeksion”

 1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

  Tek ju kemi te bejme me sindrom post traumatik, si pasoje e nje marredhenie seksuale te para disa muajsh, qe me teper eshte qrregullim sugjestiv si pasoje e nje komenti te nje shoku tuaj pas kesaj ngjarjeje. Personalisht mendoj qe nuk keni asnje aresye per shqetesim per ndonje rrezik per shendetin tuaj. Vazhdone jeten normalisht. Nese do keni prap ndonje shqetesim ju kisha propozu qe te lajmeroheni edhe njeher te Psikiatri dhe Urologu.

 2. Infeksioni says:

  Faleminderit i nderuar dhe i respektuar doktor..
  Une ju thash ishte kur kisha te bej me stres por ajo kohe ishte me heret
  Tani kam dhimbje penisi gjate ter dites.
  Dhe urinim te shpeshte..dhe therrje te forta sigur duan te dalim gjilpera nga mbrendesia..nje parandjenje sikur ka shkarkime por ne realitet nuk ndodh
  Dhimbje jan ne pjesen ballore ne testise dhe penisi ka dhimbje edhe gjate dites edhe gjate sexit
  Cilat analiza me preferoni ti bej qe te heq dilemat per smundje sexuale apo ndonje bakterie e padrshiruar
  E di jam ne ankth dhe stres por kuptomeni qe edhe dhimbje ne penis dhe djegesim ne urinim nxehtesi ne mbrendesi
  Und ju besoj juve plotesisht por qe te jem i qete dua te dij cilat analiza me japin rezultatin e sakte
  Pse ateher urologu avdyl hoxha me tha prostate dhe chlamydia kur edhe para tij e prezantova te njejtin shqetesim..
  Ju lutem ne mirekuptim me tregoni hapat qe duhet te marr per eliminimin apo zhdukjen e kesaj
  Edhe bashkeshortja ime ka djegesim edhe asaj gjinekologu i tha te behet analiza chlamydia edhe disa te tjera
  Edhe njeher shum faleminderit nga ana jusj
  Por me shum e shoh problem urologjik se psikiatrik
  Pres pergjigje
  Ju faleminderit shum per komentin
  Ju pershendes

 3. 123 says:

  Ksi gjendje per frik per hiv kam pasur dhe kam ende edhe pse kam ber testin per hiv amo gati mas 3 mujve pas mardhanjes te kisha kshillu qe testin ta bojsh prap se mas 2 ose 3 jave osht shum shpejt dhe seksi i pambrojtur jo gjdo her kapet virusi goxha i veshtir ish infektimi me hiv shpresoj te kaloj pasi edhe vet kam problem tash kam shum dhimbje neper trup

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: