HIv Duo Test

HIv Duo Test

Pershendetje, doja tju pyesja per dicka. Kam bere nje test hiv duo ne spitalin amerikan ne durres mbas 56 ditesh nga kontakti qe kisha. Dhe doli negative me
indeks 0,18. Pyetja ime esht kjo: A esht nje pergjigje definitive apo duhet te bej dhe nje test tjeter mbas 6 muajsh per me shum siguri? Dhe deri sa esht i sakt testi hiv duo mbas 56 ditesh? Ju faleminderit.

         

2 komente për “HIv Duo Test”

  1. ma says:

    Nuk ke nevoje me e perserit testin prap. Gjith negativ ka me te dal, testi hiv duo konsdierohet i sakte nga ekspertet e semundjeve transmetive seksuale pas 42 ditesh prej kontaktit te fundit qe mendon qe ke mujt me u infektu. Keto qe testi duhet me u perserit pas 3-6 muje, s jon kurgjo ma shume vec se pallavra. Tash shkenca ka perparu jon tu dal secilen here teste ma t sofistikume, ske nevoje me prit me muje qe me e dit a je prek nga virusi a jo, ka teste qe brenda dy jave te tregojne a je infektu a jo. Dmth krejt nvaret cfare lloj testi ke perdor. Mos i degjo kush cka te thot se ma shume vlejne fjalte e nji eksperti qe ka shkrujt shume libra rreth ketyre temave, qe besa edhe organizata boterore e shendetesise ka mar shume ide prej tij, se sa fjalte e dikujt qe as qe mundet me u krahasu me nje ekspert te tille, kshtu qe edhe nqs naj infektolog te thot qe duhesh me e perserit testin, lirisht mundesh me i tregu qe testi DUO eshte i sakte mbas 6 jave qe ne rastin tend qenkan bo 8 jave nqs nuk gabohem, se tek ne qaq dijne qaq flasin.

  2. Dalina says:

    Po bre mbas 8 javesh e bera ke spitali amerikan ne durres testi quhen Hiv DUO , dhe doli negativ me indeks 0,18 . Po ngaqe fola me nji mjeke e tha qe dduhesh me e perserit mbas 6 muajve. Dhe ndihem keq dhe ne ankth. Po mendova se kto testet tona sjan aq te avancura prnd tha mbas 6 muajsh.Sinqerisht as gjumi sme zen ne darke nga meraku qe kam . Ndihem shum keq ju lutem me ndihmoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: