Hiv

Hiv

Prsh nuk je vet
Jom ni djal para 5 jave kom pas seks me nje femer edhe ne javen e 3 kom pas fhimbje fyti ethe dhmbje te gjendrrav ner sjetull temperatur skom pas ju lutem mem tregu pak a kom pas mundesi me ni marrdhenie mu infektu analizat per hiv i kom bo negativ mka dal po spo di flm

         

11 komente për “Hiv”

 1. Koee says:

  Ju kisha lut kush ka pervoj te komentoj se jom ka e kaloj nje faz shum te veshtir

 2. 123 says:

  Nese ki bo test mas 3 muajve Apo ma gjat mos u frikso hiv ne kosov esht shum e rrall kam qen ne ket gjendje edhe e di se osht shum e veshtir

  1. Koee says:

   Jo mas 20 dite e kom bo testin po kom pas do simptoma e po tutna valla jom shum keq as gjumi spom merr

 3. Koee says:

  A ki pas nai simtom ti gjat asaj kohe ?

 4. B12 says:

  Hiv nuk diagnostifikohet ne baz te simptomave, e vetmja menyr ma e sakt eshte qe tre muaj pas raportit te fundit seksual te behen analizat, nese rezultatet jan negative ti je shum shum i sigurt… Mos lexo ne internet per simptoma mos pyet njerz sepse interneti eshte vend ku krijohen mite. Gjdo te mir, gjithsesi besoj qe do jesh negativ sepse ne mardhanjet heteroseksuale hiv shprendahet me veshtersi, kujdes herave te tjera. Edhe diçka per fund, nese seksi ka qen me partnere te panjohur kish qen mir me u testu per Klamidia dhe Gonorreah.

  1. Koee says:

   Po meniher te nesermen mka djeg penisi jom shku nklinik infektive mi ka qit antobiotik i kom pi mos skom pas problem vetem po tutna se qito simptomat si i kom lezu en internet shumica mkan ndodh mas 3 jave flm

   1. 123 says:

    Shum simtoma kam pas njet si ti kam qmendma kam qen shum net skam fjet gjdo dit kam kerku ne internet per simtoma ne grupe te ndryshme etj ketu kam shkru shpesh ku du qe me dhimke te kisha kshillu ta harrosh ket pun se pastaj ke me pas ankth se une tash kam ra pak en depresion edhe si ankth 3 muaj jam friksu per ket pun harroje larg nga interneti sepse me qen hiv si pershkruajn ne internet krejt bota ish infektu

    1. Koee says:

     Flm se valla me u bazu ne qet internet vallahin mu qmend

 5. vale says:

  po nje analize hiv duo mbas 55 ditesh a esht e sakt ??? un u be kohe dhe kam shum siptoma analiza doli negative , spo dijna ca me mendu nga vijn tona kto siptoma .

  1. Koee says:

   Nuk e di valla veq ishalla bohet mir

 6. Dr. spec. Violeta Hyseni - Mjekesise interne/Kardiologji says:

  Pershendetje,
  Sipas pershkrimit tuaj ju keni pas nje infeksion te fytit. Beni nje hemogram dhe konsultoni mjekun tuaj familjar per nje ekzaminim me te detajuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: