Hiv

Hiv

Pershendetje deshta me ju pyt pas disa shenjave qe i kam pas qe disa muaj njeher dyshova per hiv edhe sot shkova e bera nje test te shpejt rapid test edhe doli negativ deshta me ju pyt a eshte i sigurt ky test qe behet aty per aty dhe merret rezultati menjeher ju lutem kush ka pervoj ose din ne kto gjera me tregoni

         

Një koment për “Hiv”

  1. Dardan Kocinaj says:

    Pershendetje Dalina, dhe ndjese per pritje ne pergjgje.

    Testi Rapid per HIV eshte i nje saktesie te mire mirepo duhet te keni parasysh kohen kur e keni kryer testin sepse duhet te kalojne disa jave pas infektimit qe te krijohen antitrupa ne organizem te cilen pastaj do te mund te detektoheshin. Edhepse keni nje saktesi te perafert te testit rapid me testin me gjak ju rekomandojme qe pasi te i keni analizuar mire javet te paraqiteni ne Qendren Kombetare te Transfuzionit per testimin per HIV.
    Gjithe te mirat,
    Dr. Dardani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: