Gjuri

Gjuri

Pershendetje, une kom nje problem me gjurin e djatht, kur rri ulur ndy kame(psh gjate kryerjes nevojes te madhe) per 3-4min ndonjehere edhe me pak, gjuri i djatht mbie si ngerq sdi si ta them,sun qona ne kemb direkt,po duhna me shtri kemben ngadale deri te me
shlirohet, ky problem e kom dikun qe 4-5vite jo rregullisht po nganjehere, dhe pikerisht ki gju me duket si me i enjtur pakez, dhimbje kshtu gjate diteve nuk kom

         

Një koment për “Gjuri”

 1. Dr.Merkur Dobroshi - Ortoped/traumatolog says:

  Problemi i pengesave sipas pershkrimit te juaj qendron ne “rrugen ” te cilen e ben kapaku i gjurit gjate fleksionit(mbledhjes ) se gjurit.
  Kjo ka mundesi te vertetohet me eksaminim nga ana e specijalistit(ortopedit) si dhe nje radiografi e gjurit (rentgen).
  Preferenca ime eshte te konsultoni ortopedin ne vendbanimin tuaj .

  Dr Merkur Dobroshi
  ortoped-traumatolog

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: