Gjakderdhje pas periodes

Gjakderdhje pas periodes

Pershendetje, JU LUTEM TE ME KTHEHNI PERGJIGJJE!!!! Jam 28 vjeqe, (E Martuar),dhe qe 3 vjet qe shkoj neper mjek te ndryshem edhe jasht Kosoves, se po kem qef fmi me pas. Mir jena dyt, Shum jemi mir fal Zotit. Por e kam nje pyetje qe 2 vjet kam gjakderdhje pas periodes, bash ato dit pjellore 12-13-14, ndodh vetem nje dit prej ktyre. Ket muaj Pas periodes, pata prap pika gjaku. Ku filluan ne diten e 10 ,te kalendarit menstrual,( ku kisha me pak gjak),dhe ne diten e 12,( me shum gjak), Mjeket thojn shkaku i hormonev dhe i ovulacionit, por sdi pse ksaj here u brengosa Shum, se vitet po shkojn ne Qershor i bej 29 vite. Qe 2 vjet e gjys hala skom fmi, qa me bo??:(….

         

Një koment për “Gjakderdhje pas periodes”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Ju duhet të kontrolloheni tek një Gjinekolog që miret me problemin e juaj-infertilitetit. Ai ju rekomandon për analizat dhe testet që duhet ti kryeni dhe rekomandimin pastaj per shtatëzani. Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: