Gjak ne urine

Gjak ne urine

Prsh kam
2 dite qe bashk me urinen me
del dhe gjak. Here si ngjyre kafe pastaj si gjak. Jam shum e shqetsuar , ka tbej me ndonje semundje seksuale kjo? Dhe perse ndodh sepse jam shum e friguar.Per momentin smundem me shku ke doktori. Jam duke perdorur disa ilace antiinflamatore ndikojn kto ? Ju lutem me jepni nje prgj pasi jam ne merak shum
te madh. Jam trembur kur pash gjak. flm

         

Një koment për “Gjak ne urine”

  1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

    Urinimi me gjak ne kete moshe me se shpeshti eshenje e infektimit (pezmatimit) te kanaleve urinare ndonse mund te kete edhe shkaktere tjere si p.sh. eliminimi I gureve permes kanalit urinare, malformacioneve te lindura, tumoret e veshkeve dhe fshikes urinare, lendimet, marja e terapise antikoagulante, numri i vogel i trombociteve apo deficiti i faktoreve te koagulimit etj. Un po ua japi disa keshilla praktike: mos e mbani urinen shume, rregulloni jashteqitjet, ikni perdorimit te tepert te kafes, qajrave, pijeve te gazuara dhe energjike, e nese keni dhimbje, kundermim dhe djegesim atehere,l paraprakisht duhet te kryeni analizat komplete te gjakut dhe urines, testin ne Klamidie, Ureaplazma dhe Mikoplazma, urinokulturen dhe ultrazanin e urotraktit me qrast duhet te ju matet edhe urina e mbetur pas urinimit. Deri atehere konsumoni sasi te medha te qajrave (Belushi dhe uvin).

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: