fryrje te madhe ne testikuj

fryrje te madhe ne testikuj

prsh doja te pyesja kam nje fryrje te madhe ne testikuj te djatht ndonjher kur e prek me dhemb ne fund te barkut . mund ta ti ca prb esht dhe si mund te veproj . faleminderit

         

Një koment për “fryrje te madhe ne testikuj”

 1. Shkelzen Elezaj - Urolog says:

  Pershendetje dhe faliminderit qe na keni shkruar.

  Keni dhen nje sqarim jo te mjaftueshem por un po ju jap disa informacione se si mundeni me e eliminu friken nga ndonje semundje serioze. A eshte ajo “fryerje” ne testis apo mbi te, a eshte e forte apo e bute, a po rritet apo po mbetet e njejte, a keni dhimbje gjate prekjes se testisit apo ju perhapet dhimbja ne bark.
  Tumori i testisit preket ne testis fillon ne brendi te testisit dhe rritet ngadal dhe nuk jep dhimbje deri sa te perhapet dhe te jap metastaza. Nese edhe me tej keni dyshime ju kisha keshillu te kryeni echon e abdomenit dhr testiseve, alfa fetoproteinen, LDH dhe HCG, e me ato analiza duhet te kryeni nje vizite te urologu.
  Gjitha te mirat,
  Dr.Shkelzeni

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: