Frymemarrja

Frymemarrja

Frymemarrja
Pershendetje, kam dy jav qe zihem nga fryma e tani me esht bere si ves te mbaj mendjen aty tek fryma nonstop, jam shtatzane ne javen e 24 por qe nga java e 22 me filloi ky problem me frymen, dua ta heq nga mendja te mendoj per gjera pozitive por nuk mundem, kam ber te gjitha analizat ne kardio, pulmo, toksiko dhe ne gjinekologji fetusi deri tani zhvillohet mir, por kjo me fut friken se mos e demtoj bebin, ka qe dy dit vetem qaj dhe dua ta largoj kete te keq qe me ngushton pse mbaj mendjen tek fryma si ta heq. Gjaku me doli pak anemi 10.y ndersa hekuri kishte ren pak dhe yndyrat ishin ngritur.mjekja ime me keshilloj te qetesohem se e kam nga stresi ose nga diafragma, por kam frik se kjo situat do te zgjas edhe pas lindjes. Ju faleminderit nese pergjigjeni

         

3 komente për “Frymemarrja”

 1. Prsh says:

  Prsh mfal per pengesen dashta me dit qysh e ke kuptz qe je shtatzan se edhe une kam pasur gjakderdhje para ciklit 2 jav ma heret dhimbje ne fund te barkut e spo di a jam apo jo

 2. Anonymous says:

  Edhe un nshtatzani mu ka shfaq qeky problem i frymarrjes. . Me vjen sikur kur mbytem ne uj.. fryma sdi katastrofff.
  Po edhe ndryshe kaniher ja nis lukthi disi zemra mrreh shpejt. E pom shpejtohet frymarrja po mandal disi frymen. Sdi sa dej te vije ne vete.
  Jom ne hall.
  Edhe naten pom ndodh sdi teper keq

 3. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

  Mjeku ju ka thanë që duhet të qetesoheni se kjo dukuri duhet të kalon pas lindjes.Prandaj pa brengosje,percjelli këshillat e mjekut./Dr Premtimi

Leave a Reply to Anonymous Cancel reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: