Frike

Frike

Pershendetje ne dhjetor te vitit 2017 pata mardhenie me nje djale , ne fund te janarit fillova te kisha dhimbje dhe kercitje te kyceve te duarve dhe kembeve. Pastaj u zgjoja ne mengjes dhe isha shum e djersitur mbas qafe, sapo kaloj kjo periudh keshtu mu shfaqen ne goje ke mishrat e dhembeve njolla te bardha , dhimbje e kyceve zgjati 1 muaj e ca deri ne fund te shkurtit kisha nje keputje ne trup dhe ke krahet ndjehesha e pafuqishme. Me 12 mars me doli nje gjender posht mjekerres e fryr dhe me dhimbte per nje jave qendroj ashtu dhe me kalimin e kohes gjendra filloj te ulej dhe nuk dhimbte me zgjati nje muaj dhe kjo. Pastaj here pas here me jep dhimbje ne fund te shpines , dhimbje qe here vjen dhe here iken. Shkova tek nje dentist dhe kontrollova dhembet sepse dhe ato me japin dhimbje . Me gjith kto shqetsime vendosa te beja nje test , testin e bera me 3 mars , testi hiv duo dhe rezultoj negativ. Mund te jen shenja te hiv? a duhet te bej nje test tjeter? Nga se mund te ken ardhur te gjitha keto? Sme kishte ndodhur ndonjeher te kisha te tilla shqetsime momentalisht me dhemb pjesa e fundshpines dhe dhembet me japin dhimbje . Ju lutem me ndihmoni pasi jam shum e friksuar qe ne moment qe kam shkuar me ate djal me jan shpifur keto gjera dhe kam shum frike. Ju falmeniderit.

         

Një koment për “Frike”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Nora, mund te jete ne pyetje ndonje infekcion banal, duhet ta konsultoni prap mjekun e juaj dhe te beni analizat dhe testet e nevojshme laboratorike. E perjashtoj mundesine per ndonje infekcion me HIV.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: