Fleksur hepatike

Fleksur hepatike

Pershendetje qfar esht Fleksura hepatike Dhe Sa esht serjoze Nese esht e mundur te kem nje sqarim

         

2 komente për “Fleksur hepatike”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Melqia eshte e vendosur pas e nen harkun e kjathte te brinjeve, dhe aty ka edhe shume organe tjera, siq zorra e trashe, idhca (vesica felae), pankreasi dhe eshte nje regjion shume i nderlikuar anatomik. Flexura e melqise eshte nje kthese, lakese e ashper ne mes te colon ascendens dhe atij transversal. Mund te gjesh materiale shtese ne google. Nese ke dhembje apo ndonje crregullim te atij regjioni, lajmerohu te gastroenterologu.

  2. Vb says:

    Faliminderit po kam dhimbje qe nje vit kam pasur shum vizita Te Gasterlolugu nuk esht diqka serjoze Kolonskopia me esht rekomanduar dhimbja esht E let si e shurdher Dhe zakonisht e vrej kur ha Ushqim

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: