Femrat

Femrat

Pershendetje Du me dit diqka qka o puna e femrave nuk kuptohen fare ato nuk po e din edhe vet qka po kerkojn nuk po i shti gjith femrat me nje thes pse jan kaq medje lehta tradhtojn e kshyrin shum bukurin paren trupin qdo sen sdin as vet qka jan te kerku e deshta me mu pergjigj najkush
fjala o qe edhe vet nuk pone din qka po kerkojnn

         

2 komente për “Femrat”

 1. Tila says:

  Une po te pergjigjem ne lidhje me veten time ..Jam 27 vjece e martuar ..Une si femer e ndjej veten shume ne rregull me kerkesat e Mia ndaj bashkeshortit meqense po thua sdine cfare kerkojne femrat ne pergjithesi.Jam perkushtuar shume familjes be shtepi asgje nuk mungon as ushqimi as rroba e late as pastertia ..Tani Burri vertet punon lodhet por edhe une si femer i bej detyrat e mia sic duhet ..Femrat ashtu si meshkujt i kane detyrat ebatabarta …Tani ti ke Nje fare te drejte se sjane te gjitha njesoj ka nga ato femra qe vleresojne me shume anen ekonomike se shpirterore ,dhe Jane te pa kenaqura me ato we u ofrohet Jane te pa ngopura ..Jeta eshte lufte perpjekje dhe keshtu cifti duke u perpjekur per te plotesuar nevojat e njeri tjetrit me baze dashurin keshtu ecen perpara . Por asnjhet sduhet harruar se midis Nje cifti sduhet te nderhy nje i tret Pasi keto nevoja dhe deshita prishen midis tyre..flm

 2. Anonim says:

  Pershendetje, se pari (shumica e femrave) nuk tradhtojn, po te lajn krejt nese veq e dojn dikond ma shum.
  Ato e dojn ni djal qe kujdeset per to.
  Qe nuk e qet ne plan te dyte, si shoket qe i qesin mas pari.
  Qe osht i sinqert ton kohen. Edhe kur ka probleme qe i diskuton me femen, e jo mu bo nervoz me shok ose dikond e tani mu shfry ne to. Qe te tregon gjithmone ku osht problemi, edhe nese osht mes tyre. Psh, un kom qef ti me bo kshtu, mu sill kshtu, ose qka po di.
  Qelsi kryesor per ni lidhje osht komunikimi. Bile, edhe nese nuk gjen shprehje, tregoja filmin qe e pershkrun ni situat ose kangen, qe e pershkrun se qka ki qef me thon ose me kon ne lidhje tonde.
  Tani sa i perket femnave tjera(ose mashkujve).
  Normal qe ka femna hala ma te bukura se e dashura jote, mirepo ka edhe djem me te bukur se ti, mirepo nuk don me thon qe duhet me e kqyr ti.
  Nese te pelqen qysh u vesh ni femen ose qysh i ka flokt, propozoja edhe ti femnes tane.
  Duhet me kon shum i meqem, me dite qysh me menagju lidhjen.
  Edhe kur te diskuton diqka, nuk duhet me ngrit zonin, po duhet me diskutu qe me zgjidh problemin e jo me u idhnu e me vazhdu problemi pa u zgjidh.
  E nese ty te ka tradhtu femna, ajo ta ka bo ni te mire, se nuk te koka kon per ty, thjesh mos ja fal, vazhdo me jeten e gjen njo tjeter, jeta osht e shkurt me menu per to.
  Shpresoj qe te kom ndihmu sado pak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: