Femijet nen pesh

Femijet nen pesh

Pershendetje jam nje nene e dy femijeve. Djalin e kam ushqyer me qumesht formul. Ndersa tani vajz mi ka bere 1 vjet dhe ende e ushqej me gji. Por problemi qendron ne ate qe vajzen e kam lind 2,960 dhe tani qe i ka 1 vjet peshon 7,600 kg vajza ime eshte edhe shume e levizshme , mundohet cdo gje me e bo qka ta she djalin edhe kjo njejt vepro.
Pyeyja ime eshte a duhet me ia ndal gjinin apo te vazhdoj ende me gji. Ta ceki qe vajza ime nuk mer asnje lloj qumshti tjeter. Ne shishe pin qaj dhe uje ndersa qumesht tjeter ska pranu asnjehere. E ushej 4 her ne dite plus qe pin gji saher qe te doje.
Qfare te beje qe te kete me shume kg?
Han cdo peme qe ia jap ne dore. I jap ushqime qe ha vet .
Po pres nje pergjigjje nga pediatri.

         

Një koment për “Femijet nen pesh”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Shkoni nje dite ne keshillimore per nenen e femiun, bisedoni me pediatrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: