Emocionet ne shkolle

Emocionet ne shkolle

Pershendetje jam nje vajze 16 vjecare, kam nje problem prej disa kohesh, me sakte kur hyra ne gjimnaz , me kapin emocionet kur nis te lexoj dicka, me dridhet zeri. Ne disa lende eshte me e theksuar, psh ne lendet shoqerore me dridhet zeri edhe kur lexoj edhe kur me kerkohet nje mendim. Jam nxenese shume mire, mesoj shume fort ,notat i kam shume te mira, mesatare 10 ne vitin e pare , por nuk pergjigjem ke deshire thuajse fare. Ju lutem me ndihmoni me ndonje teknike si mund ta menaxhoj kete situate sepse po behet vertet problem. Mesoj pafund dhe nuk pergjigjem fare sepse me dridhet zeri. Shpresoj te me ndihmoni. Gjithe te mirat

         

Një koment për “Emocionet ne shkolle”

  1. Linda says:

    Po te tregoj një metodë që unë e kam përdorur ka pasur sukses po ashtu e kam ndegjuar që edhe të tjerët kanë pasur sukses me të.
    Bëja detyrë vetes tende qe gjdo dite nga 5min me u ulë para pasqyrë ose me u ulë vetëm në dhomë edhe me paramenduar veten se dikush po te pyete edhe ti përgjigjes, vepro këtë besoj se për një kohë të shkurte do të largohet kjo brengë,
    Por mos harro kjo më vepru në shtëpi është qelesi për largimin e këtij problemi, të uroj suksese,

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: