E fejuar por e pa lumtur

E fejuar por e pa lumtur

Pershendetje jam nje vajz 23vjeqare jam e fejuar problemi qendron pa qen e fejuar kem pas disa probleme qe e kom rrejt te fejuarin per sene te kota dhe ai me e ka humbur besimin ne mua tani jemi te fejuar por jam shum e ftoft ne te me shum ndjej urrejtje se dashuri , nuk ndihem e qet me te ,behem shum nervoz me te , per gabimet e mija ikam then mfal dhe me si perseris , por ai ben qfar don vet del kur te don nuk me pyt fare , nuk me tregon ku shkon , mban shum inat me mu ,paswordat e instagramin ,facebook ,snap nuk mi jep , Kshtu del me mu e shoh qe mdon po thjesht mban inat qe e kom lendu por u ba 1vit qe spo kalojn kto , nuk mthot asniher tdu ose diqka e mban nzemer e sma shpreh veq pse e kom lendu qe kom rrejt e mka zan ,si tja largoj inatin ,n se di qfar dashnie esht kjo po shqetsohem shum , nuk esht tip qe me tradhton a diqka po thjesht jam lodhur shum nga keto gjera nuk jam e lumtur aspak qdo dit e me keq po behem ,nje fjal ja thush idhnohet me mu un duhet me lut me dal per mu pajtu , se di qfar te bej po kam shum inat qe i fejuari im nuk mtregon ku shkon kur kthehej nshpi ,ndersa un e kam obligim prej tij qdo gje me pyt me familje nje hap se bej pa e pytur ate ndersa aj mu asgje sme pyet ,deshiroi nje mendim prej juve a esht e drejt kjo , a kalojn kto situata se po ndihem shum keq e pa plotsuar 😓

         

4 komente për “E fejuar por e pa lumtur”

 1. Anonymous says:

  Pershendetje e dashur,e lexova shume me vemendje letren tende,te kuptojse nuk e ki let,ti ke pyt a eshte E drejt une Po te them jo aspak nuk eshte E drejt kjo,ti ke gabu Qe e ke genjy Por i ke kerku falje e populli thot trimi ose fal ose vret e jo ne ket menyr me Te maltretu psiqilisht eshte e pa durueshme .Edhe jeta eshte E gjat,nese Tash ta ban kshty Mas martese vet ka me j keqesu gjendja,kesi terrori psiqik kam perjetu gjat une,eshte ngulfatje Qe fry nuk mundesh me u ngi Po te und eshte dallimi Qe para martesa nuk kam kuptu Qe eshte asi tipi se kurr per jet se kisha marr,xheloza ta shkatrron dashurin Qe ke ndaj Tina,thjesht ai ska besimi te ti me,si motres Po te foli,hala sie martu nuk eshte von uluni nje dit e bisedoni shtruar,beja te qart se eshte ber i padurueshrm dhe nese vazhdon kshty nuk mundem.me ,pash zotin sqaroj gjanat mir se vetem ma veshtir ka me tu ba jeta.Une pa e rrejt kurgju hiq me ka shlaktuar shume vuajtje por edhe fmija ne jet e taniu be m e veshtor me marr naj vendim tjeter , derisa ai e beri nje gabim te vogel karrshi meje e tash jam ber e guximshme e pyti vetem kur duhet jo per qdo gje.Ti je Ende e pa martuar nuk eshte von,te pershendes.

 2. alea says:

  e nderuar jam poashtu e fejuar qe 3 vite dhe un i fejuari jemi larg njeri tjetrit un jam ne gjermani aj ne kosov dmth 3 vite larg njeri tjetrit te mbash nje dashuri esht teper e veshtir , e veshtir eshr afer njeri tjetrit me mbajr 3 vjet le ma 3 vjet larg , a e din qe un jon ajo vajza me krenari shum tlart , un jom ajo vajza qe te fejuarin tim e boj qdo dit e mashum mem deshr edhe pse larg ? a e din sii ? un jom femen un e dashuroj me qdo qeliz ntrupin tim at e dashuroj mashum se veten time po kur esht fjala me ul veten pa pas faj t rand un per ta nuk e uli veten hajde edhe pse e kam burr ti je ngabim meshum se aj se kur aj t idhnohet ti mos e lut me dal me u pajtu se nese aj sta din vleren e sdon mu pajtu me ty e mundet pa ty ski qka me e lut e kur ta she qe spe lut asnitro at her t jesh e bindur 100 qe aj ka met lut ty leje mos i shkeuj per gabime t vogla thuj mfal niher sta fsl lejee mos i shkruj e lere ma me lut pse me lut aj nese t don senet mat rana i fal e ska nevoj me pru punen me lut ti ara se ti je femen aj duhet met lut tt mashum edhe seshr fundi botes ndoshta smundeni me gjer gjuh te perbashket eshr sen shum normal kjo vetem se gabimi me i madh esht te ti se ska nevoj me lut ni njeri kur jeni baraz me gjithqka me lut per me kan me ty me ta fal ty e mu pajtu aq shum me hjek ti per ni gabim aq t vogel kshtu qe banu ma feministe shum ka met ndihmu besom mos e lut mos i trego me ni fjal qw spo mun ti pa ta se aj ka me ta ba gjithmon qishtu kerrcno nese st fol e sdo mu pajtu thuj okwj nrregull sdon me kan memu ka zgjidhje aj ka met lyp ty tani e per qe st vet me dal kjo sesht nrregull aspak pee dy t fejuar zemer qw mendojn me kalu gjith jeten e tyre bashk pa miratimin e njeri tjetrit ska me pas zgjedhje per asgje kshtu qe merri parasysh fjaket e mija sado pak kan met ndihmu se edhe mu dikush kto fjal mi ka than para se me u feju edhe sod jam shum me krenari nuk i lutem mu maru si tregoj qe smundem pa ta e keshtu shpresoj qe t ndihmojn tpershendes ..

 3. Emine Doda says:

  Pershendetje,
  Faleminderit qe ke besuar ne sherbimin tone dhe qe na ke shkruar. E lexova me vemendje letren
  tende dhe po mundohem te kuptoj se ku qendron veshtiresia ne mardhenien tuaj. Ne nje
  mardhenie eshte e rendesishme qe cifti te kete besim ne njeri tjetrin. Neqoftese ekziston nevoja
  qe ta kontrolloni gjate tere kohes levizjet e njeri-tjetrit atehere duhet te punoni ne krijimin e
  besimit ne lidhjen tuaj. Fillone kete gje me nje bisede te siqerte. Ju jeni te fejuar, gje qe
  nenkupton qe ju planifikoni nje te ardhme afatgjate sebashku. Atehere uluni dhe sqaroni qellimet
  e secilit, cka pritni nga lidhja juaj, nga njeri-tjetri, cfare nevojash keni, a mund te ja plotesoni
  njeri tjetri keto nevoja? Provoni ta bazoni lidhjen tuaj ne besim dhe sinqeritet, qe nenkupton jo
  cenim te lirise se njeri tjetrit. Provoni, te pakten per nje jave te mos i tregoni njeri tjetrit cdo hap
  tuajin, mos te kontrolloni rrjetet sociale te njeri tjetrit etj., dhe shikoni a funksionon kjo per juve.
  Fundja nuk mund te detyrohet askush te qendroje diku ku nuk deshiron. Fokusoni me shume ne
  gjerat qe ju bashkojne se sa ato qe ju ndajne. Beni gjera qe ju pelqejne te dyve, behuni kreativ ne
  lidhjen tuaj me aktivitete te ndryshme etj.
  Shpresoj qe letra ime te te kete ndihmuar sadopak. Na shkruaj perseri nese e ndjen te nevojshme.
  Cdo te mire per ty!

 4. X says:

  Kom provu per 1jav mos me fol me to ,Kur un si shkruj te fejuarit ai behet shum nervoz ,e vet sme shkrun mban inat ,dhe kur ja permendi ndarjen behet teper nervoz thot ndaju amo dyqysh bahet teper nervoz ,gjithmon mundona me gjet ni zgjidhje me fol si njerz nese sdon mu kan me mu me u ndah amo si tja permeni ndarjen bahet teper nervoz edhe nese si shkruj dy tri dit ni jav teper bahet nervoz ,ndryshon edhe ne fytyr prej nervozes ,faleminderit shum per keshillat e juja , por sdi se qfar te bej

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: