Dua ta di

Dua ta di

Un vuaj nga ankthi qe dy vite dhe jam duke u trajtuar tek ne psikiater por dua ta di nje gje un percjell dhe pyetjet e te tjera dhe shoh nganjeher disa tregojn qe vuajn nga anthi per shum vite te tera dhe shum brengosem dhe frigohem a eshte ankthi e perjetshem a zgjat aq shumm apo vetem nese nuk trajtohet zgjat me shum

         

2 komente për “Dua ta di”

 1. Anonymous says:

  Trajtimi i duhur i ankthit redukton ate,por edhe e largon te terin.Mos kujdesi i mire ndaj vetes nganjehere te kthehet prape ky ke qene.Une vuaj nga ankthi me vite,por e kam kuptuar qe nuk kam qene e vetedijshme per trajtimin e duhur te ankthit,sa me shume pune me veten,aq me pak ankth ke.
  Gjej menyrat e duhura per trajtimin e ankthit,dhe nuk e besoj qe do te kesh problem,
  Gjithe te mirat.

 2. Emine Doda says:

  Pershendetje,
  Faleminderit qe ke besuar ne sherbimin tone dhe qe na ke shkruar. Ne menyre qe te jepet nje
  diagnose dhe te percaktohet trajtimi i duhur per nje gjendje te caktuar duhet te kalohet neper nje
  vlersim te gjendjes, vlersim ky i cili merr pak kohe dhe i cili realizohet nga specialisti (psikiatri
  apo psikologu). Prandaj edhe te jipet nje pergjigje e caktuar per gjendjen tende nga ana jone
  eshte e veshtire. Ke vepruar shume mire qe je dejtuar tek specialist i shendetit mendor. Ai/ajo
  besoj do te ofroj keshilla se si ti tejkalosh apo si ti trajtosh simpomat te cilat i ke. Te uroj suksese
  ne kete rruge te ndryshimit tend. Na shkruaj perseri pa hezitim nese e ndjen te nevojshme. Gjitha
  te mirat per ty!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: