Dridhje te duarve

Dridhje te duarve

Pershendetje ,jam vajz 21 vjecare kam Tremor Essential, dridhje te duarve qe dy vite jam duke perdorur Inderal 40mg ,kam ndegjuar se duhet perdorur per 5 vite me rralle Inderal per kurimin e kesaj semundje , te lutem me tregoni a eshte Tremori i sherueshem? ju faleminderit

         

4 komente për “Dridhje te duarve”

 1. Beti says:

  Ana ma shpjego Pak me Teper ..Si e ndjen vetem dridhje te duarve ke po ndonje shenje tjeter..Inderalin kush ta rekomanduar dhe sa mg mer ne dite? Sepse ku ilac ul tensionin dhe ritmin e zemres.

 2. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

  Ana, duhet te jesh e durueshme dhe ta maresh terapine me rregull. Edhe aktivitetet sportive e shoqerore, leximi, natyra…ndikojne pozitivisht dhe largojne stresin e ngarkesen. Duhet te jesh ne kontakt e konsultime me neurologun. Shpresoj se me kohe do t’iu kalojne problemet dhe cdo gje do te jete OK.

  1. Anonymous says:

   Faleminderit per kohen, marr vetem nje barne ne mengjes ,ne fillim me eshte paraqitur ne tere trupin pastaj me marrjen e ilaqeve vetem tek duart ,por nese nuk i pi barnat vetem nje dit menjeher me shfaqen dridhjet ,dhe shpesh her kam bere edhe EKG te zemres por asgje sme ka ndikuar ,te gjitha kontrollat i kom bo edhe te trurit tgjitha mkan dal mire ,shkaktarin ende nuk e kan gjet

   1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Ana, pergjigja eshte e njejte, duhet te konsultohesh vazhdimisht me neurologun, nese ke probleme tjera sociale apo ndonje stres, konsultoje edhe psikologun e psikiatrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: