Dr. Te nderuar

Dr. Te nderuar

Pershendetje.. po du me ju vet se kur esht ovulimi per me met shtatzan un qet sen sun pe kuptoj a duhet me pas marrdhenie para se met ardh mestracionet apo masi ti krysh ju lutna a munet dikush prej mjekve me ma sqaru qeta. Po du me dit se kur esht koha e pershtatshme per me mbet shtatzan.. ju lutem nese mundeni me tregoni patjeter..
Faleminderit..!!

         

2 komente për “Dr. Te nderuar”

 1. Qendresa says:

  Ovulimi te nje cikel qe zgjat 28 dite ndodh ne diten e 14-te.
  Nese cikli juaj zgjat 28 dite preferohet qe te keni marredhenie ne intervalin prej dites 12-16.
  Dite e pare e ciklit konsiderohet dita e pare e menstruacioneve. Pra 13 dite pas dites se pare te menstruacioneve pritet qe te ndodh ovulimi( nese menstruacionet ju shfaqen cdo 28 dite!
  Besoj qe e kuptuat!

 2. Adelina Nikolla - Mjeke e pergjithshme says:

  Pershendetje ne lidhje me pyetjen tuaj doja tju thoja qe ditet per te mbetur shtatzane jane dita e 11 deri ne te 17 e ciklit menstrual,por dita e ovulimit me fertile eshte ajo 14-15. Ditet e viklit numerohen nga dita e pare qe ju vjen cikli menstrual ajo eshte dita 1 dhe pastaj numeroni ditet dhe nga dita 11-17 jane ditet fertile.Pra per shembull ne qofte se cikli menstrual vjen ne daten 10 Korrik kjo eshte dita 1 dhe ditet fertile jane 20-26 Korrik p;ra dita e 11 deri ne te 17 e ciklit menstrual. Uroj te kem qene e qarte.
  Ju uroj dite te mbare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: