Divorci

Divorci

Me ka lene burri u ndamw pas nje viti bashkejetese
Arsyen nuk e kuptova une e doja me gjithe shpirt dhe megjithate ai nuk ishte i lumtur
Kishim grindje te shpeshta me teper per arsye xhelozie por gjithsesi isha shume e dashuruar me burrin tim dhe vazhdoj te jem nga kjo ndarje po pres te me qetesoje vetem vdekja
Nuk besoj te kem shpetim pas gjithe ketyre

         

Një koment për “Divorci”

 1. Selvije Izeti says:

  Te faleminderit qe ke nda shqetesimin me ne,
  E kuptoj shume mire qe ndihesh e merzitur. Ju mund te keni hyrë në lidhjen-martesen tuaj me
  plot sinqeritet se me besimin se lidhja juaj do te funksionoj , duke e dashur burrin dhe duke u
  perpjekur qe lidhja e juaj te funksionoj , por mjerisht burri juaj nuk iu eshte pergjigjur kesaj
  lidhje njesoj si ti , prandaj edhe jeni ndare. Jo gjithmone lidhjet ose martesat funksionojne, aq me
  teper kur dashura eshte e nje anshme. E di q e ke te te veshire tani, por jepi kohe vetes,do ta
  kuptosh qe ti ke vlerat e tua, dhe ti meriton qe dikush te cmoj te respektoj dhe te doje . Qe nje
  lidhje te funksionoj dashura, respekti, vleresimi duhet te jane reciproke!
  Kujdesu per veten,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: