Disfunksioni erektil

Disfunksioni erektil

Pershendetje, jam nje 22 vjeqar dhe pothuajse qe 1 vit e gjysum kam probleme me ereksion, kam bere analizat e Testosteronit, LH,FSH,PROLAKTIN. Perveq prolaktines te gjitha me kan dal normal kurse prolaktina me ka dal e larte 40 ng / ml kurse per meshkuj maksimalja eshte 15ng/ml, a eshte e mundur qe prolaktina e larte te shkaktoj probleme me ereksion?

         

3 komente për “Disfunksioni erektil”

 1. Alban says:

  Prolaktina e larte mundet me shkaktu probleme me ereksion, por kjo ndodh rralle.
  Duhet te konsultohesh me urologun.
  A perdorni ndonje lloj te barnave, ngase edhe barna te caktuara munden ndonjeher ta rrisin nivelin e prolaktines

  1. Dran says:

   Cilat barna mund ta rrisin prolaktinen?

 2. Alban says:

  Metoklopramidi, verapamili, risperidoni, disa antidepresiv munden me rrit prolaktinen
  Nese perdor ndonje prej ketyne, ndoshta ky mund te jet shkaku

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: