Dhuna

Dhuna

Pershendetje , kam nevoj per disa keshilla tuaja , kam nje vella eshte 14 vjeq dhe nuk rri si duhet tere kohen kam frik prej ti per gjen me te vogel me rrah mua , dy motrat nenen dhe babain . Sjelljet e tij po me cmendin si nga ana fizike ashtu edhe nga ana psikologjike . Un jam vetem 17 vjeq dhe kam nevoj per dashuri ne familje tere kohen jam rritur vetem me probleme e dhune ne familje. Un dua qe vellaun ta dergoj ne ndonje psikolog por ai nuk shkon , me jepni mdonje mendim se qfare te bej .

         

Një koment për “Dhuna”

 1. Selvije Izeti says:

  Pershendetje Zana,
  Faleminderit q eke ndare shqetesimin me ne.
  Me vjen shume keq qe je duke u ballfaquar me nje situate te tille. Nga ajo qe ke pershkruar
  duket se vellai ka nevoje per trajtim psikologjik,meqe thua se ai eshte I dhunshem edhe ndaj
  prinderve. Meqe ai nuk pranon te viztohet nga psikologu, eshte mire qe ju ta praqisni rastin ne
  qendren per pune sociale ne komunen ku jetoni dhe dikush nga punetoret social do te m und te ju
  viztoj ne shtepi per te vleresuar gjendjen e vellaut dhe udhezuar ate per ndihme.
  Gjithe te mirat,
  Selvi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: