Dhimbjen në anen a majt në fund të barkut

Dhimbjen në anen a majt në fund të barkut

Pershendetje stafi
Kam dhimbje ne anen e majtë në fundt të barkut dhe dhimbja shoqërohet pergjat rripit të pantollave deri te gjysma e barku(pak permbi cuc) dhimbjen Jan të njejta si diten ashtu Edhe naten POR vetem kur levizi apo rrotullohem dhe kur e preki me dor dhimbja është jashtzakonisht e fort
Nuk kam promblem me urin AS me jashtqitje veqse ndjej një qrregullim ne kto pjesë (zorra e trash mdoket se esht aj pak apo si ta pershkruaj mA leht (kur ulem e hetoj se po mè pengon mu ul drejt)
Ankesa mA heret kam pas helikobakterie kam perdor antibiotika ,dhimbje në anen e djathtë nën brinjë qe 3-4vite diaré një koh tgjat POR tash jo
Marramendje vjellje një vit gjat vitit 2014-2015
Kam ber tgjitha egzaminimet mr qef ,bark,shpin,mushkri,thorax ,CT gjoks
Analiza gjaku
Po te gjithë kan rezultu negativ perpos helikobakterie pozitiv 4,3
Jam npushim mjeksor kohë të gjat pershkak lodhjes se shpesht ,koncentrim të dobet dhe tinitus (kronike)
Rënje degjimi në anen e majt
Qfar më kshilloni

         

2 komente për “Dhimbjen në anen a majt në fund të barkut”

 1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

  Lindi, jetoni ne Oslo…atje ka mjaft mjek te mire e mundesi teknike e laboratorike per ta zbuluar shkaktarin e problemeve qe keni.

 2. Nuk jetoj në Oslo POR vetëm nikun e kam lindo-Oslo says:

  Nuk ishte kjo pergjegja që deshiroja ta lexoja nuk jam AS lindi e AS nuk jetoj në Oslo
  Kam nevoj per këshill të drejtë
  Nese mundësisht do të më preferonit ndonjë këshillë do e bëja me dëshirë
  Me respekt HB

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: