Dhimbje ne pjesen e fundit te brinjeve nga mbrapa

Dhimbje ne pjesen e fundit te brinjeve nga mbrapa

Pershendetje.
Kerkoj nje keshille nga ju se cili mund te jete arsya e shqetesimit tim?!
Kur zgjohem ne mengjes kam nje dhimbje nga pjesa e djathte e trupit poshte birinjeve anesore/mbrapa, kjo dhimbje ndjehet me shume edhe kur marr fryme thelle.
Jam shendoshur pak gjate muajve te fundit dhe mendoj qe edhe kjo mund te jete nje arsye nga shtimi i peshes nga 72kg ne 89kg, por nuk e kam pasur kete problem, e kam vetem kete javen e fundit. Dhimbje te tilla qofte edhe te organeve tjera nuk kam pasur asnjehere me pare.
Flm

         

Një koment për “Dhimbje ne pjesen e fundit te brinjeve nga mbrapa”

  1. Dardan Kocinaj says:

    Pershendetje,

    Zakonisht dhimbja ne ate pjese te lidhur me brinjet dhe poashtu e lidhur me levizjen e kafazit te kraheroeit na jep pershtypjen qe ka natyre nga aiatemi muskuloskeletore. Por ju duhet te paraqiteni te mjeku familjar i cili do te ju ekzaminoj dhe udhezoj me tutje.
    Gjithe te mirat,
    Dr.Dardani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: