Dhimbje gjate aktit

Dhimbje gjate aktit

Pershendetje, jam 27 vjeqe dhe per here te pare kam pasur mardhenie para nje muaji. Gjate aktit kam pasur dhimbje dhe ajo dhimbje vazhdon ende sa here qe kemi mardhenie seksuale saqe nuk mundem ta perballoj dhe kerkoj nga partneri qe te ndalet.
Pastaj kjo dhimbje po me shkakton ngarkes psiqike qdo here. A eshte normale qe te kesh dhimbje edhe pas nje muaji apo me shume dhe deri sa mund te zgjase kjo gjendje apo eshte mir te kerkoj ndihme tek gjinekologu?

         

Një koment për “Dhimbje gjate aktit”

  1. Dr. Premtim Gojani - Gjinekolog says:

    Pershendetje Tina,
    Dhimbja mirret si normale por me kohë duhet te kaloj. Një konsulltim tek Gjinekologu ndihmon.

    Dr Premtimi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: