Dhimbje gjat seksit

Dhimbje gjat seksit

Pershendetje ju kam shenuar edhe me hert po nuk kam marr donje pergjigjje lidhur me pyetjen.Jam 18vjeqare dhe ka koh qe kryej mardhenje seksuale po gjat kryerjes kur i dashuri tenton ta fus penisin ne vagin kam dhimbje dhe djegje vetem ne fillin me von nuk ndjej asgje dhe kam shum deshir te kryej mardhenje edhe pse nuk ndjej asgje

         

Një koment për “Dhimbje gjat seksit”

 1. Elida Gjata says:

  Pershendetje Albina,
  Nese kontaktet seksuale jane te rralla, egziston mundesia te keni dhimbje e djegie ne fillim te penetrimit. Ndoshta duhet te zgjasni periudhen pergatitore ( paralojen pergatitore) qe te lubrifikohen mukozat me shume, ne menyre qe te shmanget ky shqetesim. Nga ana tjeter, duke qene 18 vjece, ndoshta ende nuk i njihni zonat e juaja erogjene, qe me pas t’ia percillni dhe partnerit tuaj se cfare ju pelqen me shume. Do sugjeroja te eksploronit me kujdes trupin tuaj, vetem ose se bashku me partnerin, per te kuptuar me mire se cfare ju pelqen e ju sjell ne qejf.
  Gjithsesi, eshte diçka qe vjen duke provuar.
  Gjithe te mirat,
  Elida

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: