Dhimbje e barkut

Dhimbje e barkut

Pershendetje, jam Rita 24 vjec. Tash e disa muaj po kam shume shpesh fryrje te barkut, me mbushet barku me gaz, si dhe dhimbje te lukthit. Para disa muajsh e kam pasur helikobakterin por kam perdorur terapi dhe me eshte larguar. Ku mund te jete problemi?

         

Një koment për “Dhimbje e barkut”

  1. Dr. Xhevdet Fetahaj - Mjekesia e Punes says:

    Rita, mund te jete ne pyetje lloji dhe menyra e te ushqyerit. Ha me shpesh e me ngapak, mos perdor melmesa te djegsa, lengje te gazuara dhe ushqim te konzervuar. Mer ushqime ne forme supe, pire, qumesht, kos, peme e perime. Konsultoje gastroenterologun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Na përcjellni edhe në: